Menu
TOPZINE.cz
Sport

Beachvolejbalistky Klapalová s Háječkovou přivezly z Norska čtvrté místo

Redakce

Redakce

4. 7. 2010

Foto: Beach volejbalV norském Stavangeru postoupily české volejbalistky Hana Klapalová a Lenka Háječková do malého finále. V něm však podlehly Američankám Misty Mayové-Treanorové a Nicole Branaghové.

Foto: Beach volejbal

Ilustrační foto, Zdroj: pastamanvibration.com

V semifinále grandslamového turnaje je vyřadila dvojice Brazilek Antonelliová – Talita 1:2 na sety. Utkání o bronz končilo v rozhodující sadě za stavu 8:15 pro Američanky. Přesto si jako nejlepší Evropanky na turnaji rozdělí prize money18 400 dolarů.

Česká dvojice hraje svou první sezonu a je dvacátý nasazený pár, proto byl jejich postup do semifinále nakonec překvapením. V jeho úvodním setu jim nevyšel začátek a ztráta se jim již nepodařila dohnat.

Druhý set měl opačný průběh. V neprospěch Češek rozhodl až tie-break třetí sady a to rozdílem šesti bodů. V malém finále se opakoval předchozí scénář a Američanky vyhrály souboj o bronz po třech setech.

Na sedmnáctém místo dosáhli v mužském turnaji Petr Beneš a Přemysl Kubala, kteří neprošli úvodním kolem vyřazovací části, kde prohráli s brazilským párem Hraley – Pedro po dvou setech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beachvolejbalistky Klapalová s Háječkovou přivezly z Norska čtvrté místo