Menu
TOPZINE.cz
Hudba

B.B. King a jeho Lucille přijedou do Prahy naposledy

Martin Peška

Martin Peška

12. 2. 2009

Bluesový kytarista a zpěvák B. B. King, který na podzim oslaví osmačtyřicáté narozeniny, vystoupí se svými společníky z kapely 15. července v Tesla Areně na pražském Výstavišti. Koncert se má uskutečnit v rámci Kingova posledního turné, na němž chce představit své nejnovější album One Kind Favor.

foto Koncert Johna Mayalla a B.B.Kinga

Koncert Johna Mayalla a B.B.Kinga se vydařil, Foto: Petra Jansová, Topzine.cz

„Jeho technika hry na kytaru je velice komplikovaná a propojená s delikátní jemnou prací s jednotlivými strunami, vydávajícími přerušované hlasité akordy s přesným rytmem,“ popsala Kingův styl Kristýna Drahoňovská z pořádající agentury Makroconcert.

Uznávaný muzikant B. B. King, vlastním jménem Riley B. King, který byl dokonce oceněn v roce 1990 významnou medailí za umění od prezidenta USA, na území České republiky vystupuje od začátku devadesátých let. První jeho koncert v Praze vyprodal velký sál Kongresového centra, tehdejšího Paláce kultury.

 

„Když zpívám, v myšlenkách hraji na kytaru… a ve vteřině přestanu zpívat ústy a začínám zpívat skrze Lucille (poznámka redakce: King takto pojmenovává šedesát let své kytary),“ řekl kytarista.

Vstupenky se v obvyklých předprodejních sítích objeví příští pondělí, tedy 16. února, za cenu od 700 do 2500 Kč. Skladbu See That My Grave Is Kept Clean je možné si zdarma poslechnout na http://www.myspace.com/bbkingmyspace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

B.B. King a jeho Lucille přijedou do Prahy naposledy