Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Bazén v 55. poschodí: Zaplavejte si 200 metrů nad zemí

Kamila Nováková

Kamila Nováková

4. 11. 2011

FOTO: Hotelový komplex Marina Bay SandsOmrzely vás už návštěvy všedních koupališť? V tom případě by návštěva hotelového komplexu Marina Bay Sands v Singapuru pro vás mohla být to pravé. Stačí zaplatit pár „drobných“ a můžete se cachtat v největším nejvýše položeném bazénu.

FOTO: Hotelový komplex Marina Bay Sands

Plavání v 55. poschodí není nic pro ty, kdo mají strach z výšek. Zdroj: msafdie.com

Bazén, do kterého by se na délku vešla i položená Eiffelova věž, je součastí venkovní terasy Marina Bay Sands. Voda se přelévá přes okraj a vytváří iluzi, že za horizontem končí v nenávratnu. Zdání však klame. Zachytává se totiž do nádrže a je opět vracena do bazénu.

Terasa ve tvaru lodě, která kromě nevšedního koupání nabízí i možnost posezení u baru nebo návštěvu luxusní restaurace, vše samozřejmě s náležitým výhledem, leží ve výšce téměř 200 metrů na třech věžích hotelu. Autorem této myšlenky je designér Moshe Safdie. Inspiroval se prý balíčkem karet, což nemusí být volba čistě náhodná, vzhledem k tomu, že areál zahrnuje i kasino.

Hotel upoutává pozornost jak neobvyklým vzhledem, tak svojí monumentálností.Vidět je i z indonéského ostrova Batam vzdáleného 30 kilometrů. Není divu, že komplex tak pojme 2560 pokojů, obchodní centrum, divadlo, ale třeba i muzeum v podobě křišťálového pavilonu, který má tvar lotosového květu.

FOTO: Bazén hotelového komplexu Marina Bay Sands

Z bazénu si užijete výhled nejen na okolní mrakodrapy, ale i na přístav Zdroj: msafdie.com

Další podivuhodností je vnitřní kanál, po němž je možné se plavit na lodích, které jsou stylizovanou obdobou tradičních čínský plavidel ze 17.století.

Tisíce ocelových tyčí a gigantické květináče

Interiér budov zdobí nevšední umělecká díla, která jsou prací pěti umělců. Jedním z nich je třeba Antony Gormley, britský sochař, jehož instalace měřící 40 metrů nese název Drift. K sestavení tohoto spletence ze 16.000 ocelových tyčí bylo třeba 60 osob. Ani zbývající čtyři výtvory nejsou minimalistické. K vypaléní obřích květníků, v nichž rostou stromy, bylo třeba postavit speciální pece o velikosti menšího domku.

Noc v hotelu vás zde vyjde při využití Last Minute nabídky v přepočtu na něco málo přes 5000 korun. Pokud byste si chtěli v nekonečném bázénu zaplavat, cena bude minimálně právě taková. Přístup na část terasy je sice za poplatek v přepočtu 280 korun možný, koupání však zůstává výsadou hotelových hostů. Když připočtete navíc cenu letenky, dojdete ke zjištění, že nakonec bude přeci jen výhodnější napustit si bazének třeba někde mezi druhou a třetí vyhlídkovou plošinou Eiffelovy věže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bazén v 55. poschodí: Zaplavejte si 200 metrů nad zemí