Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Bavlněné povlečení čtyřikrát jinak

Povlečení z bavlny je oblíbená klasika. Bavlnu, jako univerzální přírodní materiál, si lidé oblíbili už před několika tisíci lety. Od té doby se ale leccos změnilo. Dnes už si můžete klidně pořídit několik druhů bavlněných povlečení, z nichž každé bude mít jinou podobu.

Stálice na nebi ložního prádla

Milujete tradici? Pak je tu pro vás osvědčená hladká bavlna, nejznámější a nejoblíbenější podoba ložního prádla. Klasické bavlněné povlečení se hodí pro všechna roční období, je tělu příjemné v létě i v zimě a jeho termoregulační vlastnosti nikdy nezklamou. Uvítají ho všichni s citlivou pokožkou i lidé trpící atopickým ekzémem. Dobře se pere, ale je třeba ho vždy vyžehlit.

Hvězda zvaná renforcé

Už jste jistě slyšeli o renforcé povlečení, ale ještě jste si ho nepořídili? Stojí to určitě za to, posuďte sami! Vyrábí se dlouhých vláken bavlny náročnějším a složitějším způsobem, aby spotřebiteli přineslo něco navíc. Bavlna se např. maceruje ve speciálním extraktu pro absolutně čistý základ. Konečným výsledem je pevná, hladká a do hloubky probarvená látka se všemi dobrými vlastnostmi klasiky. Navíc se téměř nemačká!

Krep pro snadnější život

Není moc lidí, kteří svůj volný čas nejraději tráví s žehličkou v ruce, a právě pro ně tu máme řešení. Je jím praktické bavlněné krepové povlečení, které se od klasiky liší specifickým povrchem. Na tkanině se zde střídají vlnité a hladké proužky, díky kterým se toto povlečení nikdy nežehlí, a přesto vypadá vždycky úžasně. V kvalitním provedení, v takovém, jak je pořídíte u nás, vám vydrží celou věčnost!

Flanel pro zahřátí těla i duše

Flanelové povlečení z bavlny je lehké, měkké a jemné. Dokáže výborně zahřát během chladných nocí. Jeho něžně vlasatý povrch je přívětivý nejen k pokožce, ale dokáže také pohladit duši. Jak říkají odborníci, tělu příjemné tkaniny, jako je právě flanel, pomáhají při dlouhodobém užívání odbourávat příznaky stresu. A kdy jindy si dopřát tuhle nenáročnou terapii než v posteli, kde trávíme téměř třetinu života?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bavlněné povlečení čtyřikrát jinak