Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Battlestar Galactica a Doctor Who – jde to vůbec dohromady?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

21. 10. 2009

cultovni-galacticon-perexJeden by se až divil, čeho všeho nejsou fandové schopní, aby si zachovali vlastní program na Festivalu fantazie Speciál. Organizátoři CULTovního GalactiCONU nám už za týden ukážou, že to jde, a to dokonce i dost dobře. Rozhodli se totiž spojit obě své linie do jednoho monumentálního bloku, který si budeme moci na FFS užívat necelé tři dny.

cultovni-galacticon

Jak všichni správní fandové vědí, skvělý sci-fi seriál Battlestar Galactica na jaře skončil obrovským tříhodinovým finále. Doctor Who zase prodělává menší krizi, když letos nerozjel žádnou novou sérii, ale dosud jen jeden speciál (další snad bude ještě do konce podzimu). Mohlo by se tedy zdát, že oba proudy fanouškovského nadšení začnou pomalu vysychat. To se však nestalo a nestane, neboť Doctor Who se příští rok znovu rozjede a Edward James Olmos, jedna z předních postav Battlestar Galactiky, představí již koncem října nový film The Plan, který bude mapovat dění prvních dvou sezón BSG ze cylonského pohledu. Takže nač pesimismus?

Fanoušci obou sérií budou moci vyrazit na příjemný program a hlavně setkání s přáteli již příští týden, kdy v malebném městečku Chotěboř proběhne další ročník Festivalu fantazie Speciál. CULTovní GalactiCON tu bude operovat od úterý 27. do středy 29. října a představí nejen mnohá promítání dílů Doctora Who, Capriky a Battlestar Galactiky, ale i několik zajímavých přednášek a besed.

„Začínáme v úterý od 18 hodin promítáním, takže budete mít dostatek času na ubytování a uvelebení se. Večer si jistě nenechte ujít Monty Pythonův létající workshop a Ziininu přednášku na téma, které už skoro rok úspěšně kompostuje všechny československé cony – Torchwood. Pokud nebudete chtít trávit večer na baru, můžete od 22 hodin zhlédnout BSG finále Daybreak.

Při pohledu na středeční program pak opravdu nevím, co bych doporučil dříve. Vaši pozornost bych však rád nasměroval k holubí přednášce od 17 hodin. Z Daybreaku všichni víme, že Starbuck byla ve skutečnosti holub, ale existuje nějaká širší spojitost mezi těmito opeřenci a sci-fi? Pan Citron vám to rád vysvětlí a jistě i dokáže. Také určitě přijďte na Doktora s *! Kde jinde byste našli Daleky lačnící po rozkoši? Od 22 hodin to pak všichni společně rozjedeme na Torchwood Party. Pití s sebou a před svítáním spát nejdeme…,“ tak shrnují první dva dny sami organizátoři.

Poslední den dopoledne se budete moci trochu vyspat, odpoledne však znovu zve na zajímavý program. Nejen na oblíbený přehled historie seriálu a světa BSG 1978, ale i na report z výpravy Torchwoodu za Johnem Barrowmanem (hlavním hrdinou stejnojmenného seriálu) a hlavně na promítání Plánu, tedy dlouho očekávaného filmu k zakončení BSG. A po vzoru letního FF, kdy se Daybreak promítal v kině, se tamtéž bude promítat i The Plan. Co chtít víc?

Bližší info najdete na bsg.cz/extras/galacticon .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battlestar Galactica a Doctor Who – jde to vůbec dohromady?