Battle of the Year 2011: Pentifull si vybattlovali první místo!

12. 5. 2011

V sobotu 7. května obsadili pražský klub Roxy b-boys a b-girls ze všech koutů světa. Konal se zde totiž již druhý ročník Battle Of The Year (BOTY).

Break Dance

Podobné taneční kousky byly k vidění i na Battle of the Year 2011 Zdroj: sxc.hu

Do této celosvětově známé soutěže se mohou přihlásit všichni, kteří mají rádi beaty, akrobacii a tanec. Přesně tyto tři složky obsahuje break dance, který si vybojoval své místo na taneční scéně. Z pohledu diváka vypadá vše velice jednoduše, ale opak je pravdou. Naučit se breakovat stojí veliké úsilí, hodiny tréninků, bolavé končetiny, pohmožděniny… Ale výsledek stojí za to. Stoprocentně se to dá říci o těch, kteří se letos účastnili BOTY 2011.

Drsný sport i pro něžné pohlaví

Vše odstartovalo již ve 13 hodin odpoledne. Desítky soutěžících se přihlásily do různých disciplín (locking, popping, b-boys, b-girls), ale vyhrát mohl v každé kategorii jen jeden nebo jedna. Ano, tento drsný sport je určen i pro zástupkyně něžného pohlaví.

Do semifinálového kola se probojovalo šestnáct nejlepších breakařů. Soutěžilo se formou 1×1 a tříčlenná porota rozhodovala, kdo z nich půjde do finále. Někteří nastoupili do battlu sebevědomě, na některých byly vidět známky nervozity. Mezi soutěžícími byli zástupci i jiných zemí (Brazílie, Vietnam a další). V mužské kategorii zvítězil b-boy Pajda.

Finále patřilo borcům z Pentifull

Následoval zlatý hřeb večera. Tím byl crew battle, tedy souboj skupin. Skupiny byly čtyři a v semifinále měly deset minut na to, aby ukázaly, že si finále opravdu zaslouží. Porotcům nebylo co závidět. Každý předvedl svoje nejlepší kreace a rozhodování bylo těžké.

Finálové kolo trvalo patnáct minut a kluci zde předváděli neuvěřitelné věci. Soutěžilo se o opravdu pěkný balík peněz (Price money: 40 000 korun). Vítěz ale může být pouze jeden a tentokrát se porotci rozhodli pro kluky z Pentifull.

O pohodovou atmosféru a správnou hudbu se během dne postarali DJové s moderátorem. V porotě zasedli opravdoví znalci tohoto sportu: InTact (Ruffneck Attack), Alkolil (Predatorz Clan) a Speedy (Battle Squad).