Menu
TOPZINE.cz
Koncerty a turné v ČR

Battle Night vol. XVI: Největší freestyle battle show u nás

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

2. 10. 2010

Nekončící série Battle Night pokračuje 16. října v pražském Abatonu. Začínající i zkušení freestyle rapeři se utkají nejen o čest nejlepšího MC, ale také o slušných deset tisíc korun odměny. Za DJské pulty se postaví osvědčené jedničky LU2, DJ Fatte, Pyel, NOX nebo NobodyListen, na pódiu se objeví i současné freestylové špičky jako je Rest nebo Ideafatte. Novinkou bude dance battle na druhém pódiu.

Jedinečná série Battle Night pokračuje 16. října v Abatonu, Zdroj: Archiv DJ LU2

Už šestnáctou noc s freestyle rapery z celé republiky, vyšpičkovanými souboji, spoustou vydařených i méně povedených textů a všemi dalšími znaky pravého battlu chystají v pražském klubu Abaton. Tuto show, která končívá s ranním rozbřeskem, si nenechá ujít čím dál více diváků. Tentokrát se mají na co těšit i milovníci streetdance a breakdance.

Battle night? Cože?

První battle night zažila Praha před více než třemi lety.  V krátkosti se jedná o hip hopovou akci, kde se sejdou freestyloví rapeři a soupěří proti sobě. Několik desítek MCs soutěží většinou jeden na jednoho od prvního kola až do finále.

Obvykle se rapuje s beatem po dobu 30 sekund, a to bez zadaného tématu. Po skončení jednoho souboje diváci rozhodnou, který z dvojice může postoupit do dalšího kola. Většinou MCs komentují situaci, často se navážejí do svého soupeře a snaží se ho co nejvíc ztrapnit.

Servítky si rozhodně neberou! Někdy je vítěz naprosto jasný, jindy je publikum rozděleno snad na přesnou polovinu a v takové chvíli zasáhne porota. Buď přidají dalších 30 vteřin pro každého, anebo sami vysloví ortel. S přibývajícími koly se čas prodlužuje a porota zařazuje i a capellu.

Velké finále přichází v pozdních nočních hodinách a to už battly opravdu stojí za to. Texty jsou propracované rytmicky i obsahově, slova krásně plynou jedno za druhým, věty dávají smysl a některé repliky se stanou legendárními ihned po vyřčení. Takové freestylery je už skutečně radost poslouchat. Vítěze pak čeká lahev šampaňského a sladkou tečkou je odměna v podobě deseti tisíc korun.

Šestnáctá noc šestnáctého října

Battle Night číslo šestnáct přinese kromě tradičního freestyle battlu i battle taneční. Na druhé stagi se poprvé rozpoutají rovněž soutěžní výstupy street dance a breakdance. I zde bude výhrou krásná desítka. Dění na stagi číslo dva bude komentovat speaker MyCall, zatímco na jedničce bude diváky průběhem soutěže provázet moderátor televize Óčko Pan Radu.

Začátek je naplánován na osmou hodinu, lístky se dají koupit nejen na místě, ale i v předprodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battle Night vol. XVI: Největší freestyle battle show u nás