Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Batoh je ideální nejen na výlety

Komerční sdělení

Komerční sdělení

26. 10. 2022

Batoh je nejčastěji spojován se školou a později s turistikou. Je nedílnou součástí delších túr a trekingu po turistických stezkách. Batohy však mají mnohem širší využití a hodí se i pro každodenní nošení ve městě a na cestách. Stačí si jen vybrat správný model, který vám v takovém prostředí zajistí pohodlí.

Batohy pro aktivní lidi

Pokud máte každý den naplánovaný od rána do večera, pak pravděpodobně potřebujete dostatek prostoru pro věci, které nejvíce potřebujete. Láhev s vodou, druhou snídani, doklady, notebook, oblečení na večerní trénink a pravděpodobně i několik dalších drobností. To vše se snadno vejde do dobrého městského batohu. Jedná se o modely navržené přesně s ohledem na všestrannost a pohodlí. Téměř každý výrobce batohů nabízí modely určené pro každodenní použití. Skvělým příkladem je americká značka TNF. Co má batoh The North Face, který je speciálně navržen pro takové výzvy? Především množství praktických úložných prostorů, které vám umožní vhodně rozložit všechna zavazadla. V dnešní době jsou u tohoto typu řešení standardem oddělené přihrádky pro notebooky. Nejčastěji jsou tyto kapsy chráněny silnou pěnou, která snižuje riziko náhodného poškození zařízení.

batoh

Zdroj: North Face

Značná část modelů je vybavena speciálním pořadačem na kancelářské potřeby a háčkem na klíče. Díky tomu se pera, tužky nebo vizitky nepromíchají s ostatním obsahem batohu. Městské batohy s větším objemem mají obvykle dvě hlavní přihrádky. Díky nim můžete snadno oddělit boty nebo tréninkové oblečení od zbytku zavazadla. Vnější strana batohu je také plně funkční. Síťovaná kapsa nebo elastická šňůrka je skvělým místem pro uložení bundy nebo mikiny, když se ochladí. Malé kapsy po stranách batohu jsou zase skvělým místem pro láhev s vodou nebo malou svačinu.

batoh

Zdroj: North Face

Batohy pro cestovatele

Cestovní batohy jsou skvělou náhradou za klasické tašky. Především však urychlují a zefektivňují přepravu zavazadel po letišti i mimo něj. Díky nim máte vždy volné obě ruce. Mezi cestovními modely jsou velké modely, které dobře poslouží jako hlavní zavazadlo, ale také kompaktní batohy, které splňují požadavky na příruční zavazadlo. Takový kompaktní batoh do letadla bude skvělou volbou při cestování nízkonákladovými leteckými společnostmi s přísnými limity zavazadel. Většina výrobců se totiž snaží vyrábět modely, které snadno splňují požadavky většiny leteckých společností. Batohy do letadla si zároveň zachovávají velmi vysokou úroveň funkčnosti. Zvenku často připomínají kufr a jsou bez jakýchkoli dalších součástí, aby se při umístění v prostoru nad hlavou nebo na pohyblivých pásech o nic nezachytily. Široký výběr těchto batohů najdete v každém dobrém outdoorovém obchodě a dobře zvolený batoh se osvědčí za všech okolností, ať už do práce, do školy nebo na dovolenou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batoh je ideální nejen na výlety