Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Batman v novém hávu a bez Nolana. Následovat bude týmovka Justice League

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

2. 4. 2011

Se zemětřesením ve vedení studia Warner Bros. vyšla na světlo celá řada zajímavých informací o chystaných komiksových adaptacích. Těšit se můžeme například na zcela nový pohled do batmanovského světa nebo na ambiciózní Justice League.

The Dark Knight Rises, Zdroj: distributor filmu

Konec března se ve studiu Warner Bros. nese v duchu velkých změn. Po více než dvanácti letech totiž odchází na zasloužilý odpočinek prezident společnosti Alan Horn. Na jeho místo nastupuje nová krev, kterou zosobňuje nekonvenční tvář Jeffa Robinova. Ten ihned po svém nástupu poodhalil dlouhodobé plány studia ve vodách komiksových filmů.

A plány to jsou více než odvážné. Neunikne jim například ani v současnosti stále aktivní Batman, jehož třetí díl s názvem The Dark Knight Rises začne v brzké době natáčet duše celé novodobé řady batmanovských filmů Christopher Nolan. Po jeho uvedení do kin v létě 2012 údajně studio Warner Bros. chystá restart celé série s kompletně novým tvůrčím týmem, samozřejmě pod producentským dohledem samotného Nolana.

Otázkou tedy zůstává, zda se podruhé během několika let dočkáme přerodu Bruce Wayna v Batmana, nebo zvítězí zdravý rozum a chystaný restart nám přinese diametrálně odlišný pohled na celou batmanovskou legendu. Komiksového materiálu budou mít scenáristé více než dost.

Smělé plány Jeffa Robinova zde ale nekončí. Již v roce 2013 chce do přítmí kinosálů uvést ultimátní týmovku Justice League, ve které se mohou objevit v podstatě všechny postavy z nepřeberné studnice DC Comics. Mimo jiné například Flash a Wonder Woman, kteří se dočkají také samostatných filmů.

Dobrým barometrem úspěchu plánovaných komiksových projektů může být pro Robinova v současné době dokončovaný Green Lantern, který se do českých kin dostane již 18. srpna letošního roku. Při jeho komerčním neúspěchu by se chystané velkorozpočtové komiksové adaptace pod záštitou Warner Bros. mohly dočkat odkladů a v nejhorším případě také definitivního zrušení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batman v novém hávu a bez Nolana. Následovat bude týmovka Justice League