Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Batman se vrací! Tedy alespoň ten Nolanův

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

14. 7. 2010

Nebojte, nejedná se o další remake staršího filmu. To Christopher Nolan oznámil pokračování své série, tentokrát ovšem bez Heatha Ledgera.

Christopher Nolan a jeho netopýr, Zdroj: cineticias.com

Ano, ten totiž před nějakou tou dobou zemřel. Dlouze se spekulovalo, zdali režisér Nolan Heatha nahradí jiným hercem, případně kterým. Nakonec z toho tvůrce filmů Batman začíná a Temný rytíř vybruslil celkem elegantně: postava Jokera ztvárněná v Rytíři Heathem se v pokračování vůbec neobjeví.

Hádankář ve fanouškovské fotomontáži, jak by mohl vypadat v novém Batmanovi, Zdroj: wedofunny.com

Zesnulý herec získal posmrtně za tuto roli Oscara. Nolanovi přijde Heath nenahraditelný a tímto krokem mu chce také prokázat jakousi úctu. V interview ale neprozradil, kdo bude tedy tím záporákem, který Batmanovi ztíží život v Gotham City.

Už před nějakou dobou padlo jméno Hádankáře s tváří Eddieho Murphyho (v bulvárních novinách The Sun), což se zrovna moc nezamlouvá fanouškům Jima Carreyho, který ztvárnil tohoto zlosyna v patnáct let starém snímku Batman navždy. Jedno je ale jisté – Christian Bale zůstane v roli Batmana. Tím se stane hercem, který v netopýřím kostýmu vydržel nejdéle (Michael Keaton si Batmana  zahrál pouze dvakrát).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batman se vrací! Tedy alespoň ten Nolanův