Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Basta Fidel a Sara Lugo zahrají v rámci festivalu Reggae Autumn v Praze

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

12. 11. 2010

FOTO: Sara LugoPražský klub Rock Café sice ještě nemohl otevřít svůj hlavní sál, ale skvělé koncerty se zde konají i nadále. Už 26.listopadu 2010 se například můžete těšit na Basta Fidel a německou zpěvačku Saru Lugo, v rámci festivalu Reggae Autumn 2010.

FOTO: Sara Lugo

Sara Lugo vystoupí v pražském Rock Café, Zdroj: Reggae Autumn

Festival Reggae Autumn už od září představil pražským posluchačům reggae a ska několik kvalitních zahraničních interpretů a nyní přináší něco, co z české scény neznáme – sólovou reggae zpěvačku! Vycházející hvězda německé reggae scény, dvaadvacetiletá Sara Lugo, osloví především milovníky klasičtějšího pojetí tohoto stylu. Nečekejte od ní show, která by vás donutila skákat až do stropu, Sara sází především na houpavé reggae rytmy, ve kterých vynikne její až soulový pěvecký projev.

Naopak od české stálice Basta Fidel nic jiného než strhující vystoupení nečekáme. Sami sebe označují jako ska-šansonovo-balkánský nářez a podle toho také vypadají jejich koncerty – nespoutané, živočišné peklo. Od jara letošního roku se pyšní dalším albem, nazvaným Fu. Jedná se o zajímavou směsku dvanácti hodně odlišných songů, které však dohromady dávají až překvapivě celistvý obraz živých představení této pražské kapely.

Koncert se podle původních plánů měl konat v hlavním sále Rock Café, vzhledem k opětovnému odložení jeho otevření se však odehraje v malém, divadelním sále klubu. Začátek koncertu bude přizpůsoben policejní desáté hodině  – začínat se bude už v 19:00. Přijďte si 26. listopadu poslechnout spoustu skvělé reggae a ska hudby a třeba i porovnat, která z půvabných zpěvaček je více okouzlující – jestli německá mladice Sara Lugo, nebo pražská dračice Marquet z Basta Fidel…

Více na www.reggaeautumn.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Basta Fidel a Sara Lugo zahrají v rámci festivalu Reggae Autumn v Praze