Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Basista Kings of Leon tweetoval nové album. Pomohl mu k tomu alkohol

Basista Kings of Leon Jared Followill na Twitteru přiznal, že byl příliš opilý na to, aby dokončil nahrávání části nového alba, na němž kapela momentálně pracuje.

FOTO: Kings of Leon

Kings of Leon, Zdroj: Sony Music Entertainment

Nahrávání v pořadí šestého, dosud bezejmenného alba skupiny, které má navázat na počin Come Around Sundown z roku 2010, se nese v opileckém duchu, jak potvrdil baskytarista Followill sérií nesouvislých tweetů. Ty uveřejnil v noci ze 7. na 8. března.

„Víno není pro každýho, ale pro mě teda jo,“ stojí v jednom z příspěvků, na nějž vzápětí navazuje další: „ Jen jsem chtěl dokončit další část alba – móc zajímavej materiál. Ale nějak to nejde, protože už jsem fakt moc.“

Po vystřízlivění přišla omluva

Že si byl baskytarista Kings of Leon svého nočního řádění po internetu dobře vědom, potvrdil hned následující den ráno zlehčujícím tweetem, v němž uvedl, že šlo jen o „pár opileckých žvástů, které měl v daný moment potřebu ventilovat.“ Zároveň se omluvil všem, kteří příspěvky četli, a rovněž uvedl, že se jimi nechtěl nikoho dotknout.

Informace o nově připravovaném albu prosákla na veřejnost už loni v říjnu. Tehdy se vedly spekulace o tom, zda se vše bude odehrávat za přítomnosti zpěváka Caleba Followilla, jehož špatný zdravotní stav byl příčinou předčasného ukončení amerického turné. Jeho rehabilitace ale nakonec proběhla zdárně.

Byl to přitom právě basista Jared Followill, kdo tehdy prohlásil, že od nahrávání alba neočekává žádné komplikace. Jak je ale patrné z výše uvedených tweetů, práce rozhodně nepokračuje tak bezproblémově, jak původně předpokládal.

Původem americká indie rocková kapela se skládá ze tří bratrů (Caleb, Nathan a Jared) a jejich bratrance Matthewa.
Během kariéry vydali pět studiových alb a získali řadu hudebních ocenění, mnoho z nich jim ale uteklo. Za zmínku stojí zejména loňské ceny Grammy, v nichž ve dvou kategoriích (nejlepší rockové album a nejlepší video) nakonec zvítězila skupina Foo Fighters.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Basista Kings of Leon tweetoval nové album. Pomohl mu k tomu alkohol