Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bart Simpson: Žlutý ďábel!

Redakce

Redakce

23. 2. 2010

Da Vinci ve vymýšlení rošťáren, baletní mistr, stvořitel komiksu Táta Pruďas, milovník brutálního animovaného seriálu, zpěvák skupiny Party Posse i zodpovědný bratr. Topzine odhaluje všechny tváře Barta Simpsona!

Nevinný pohled? Nesmíte mu na všechno skočit!, Zdroj: youtube.com

Bartoloměj JoJo Simpson je nejstarším dítětem Homera a Marge Simpsonových, jeho mladší sourozenci se jmenují Líza a Maggie. Rodinka žije v americkém městečku jménem Springfield. Proslavil se díky celosvětově úspěšnému sitkomu Simpsonovi, který se nepřetržitě vysílá dlouhých dvacet let.

Bartovo početí rodiče neplánovali, přesto se na malého andílka těšili. Jméno Bart, jenž je anagramem anglického výrazu pro spratka (brat), však předurčilo jeho povahu. Od útlého věku zlobil všechny v okolí, zvláště svého otce. Ten nevydržel psychický nátlak a často syna trestal škrcením, což na Barta nikdy nemělo dlouhodobý účinek. Na Bartovu obranu je nutno poznamenat, že se vždy staral o své dvě mladší sestřičky a nikdy nedovolil, aby jim ubližoval někdo jiný než on sám.

Svými rošťárnami ničí nervy mnoha ctihodným obyvatelům Springfieldu. Dennodenně zůstává po škole, kde dlouhé hodiny opisuje na tabuli věty typu: Škola a výbušniny se neslučují; Prdnutí do zkumavky není vědecký pokus; Říhnutí není odpověď; Nikdo není zvědavý na moje spodní prádlo nebo Už nikdy nebudu házet s ředitelovou parukou. Bartoloměj navštěvuje čtvrtou třídu základní školy a je trnem v oku nejen učitelům, ale i řediteli Seymouru Skinnerovi.

S taťkou Homerem si skvěle rozumí

Bart také často volá do baru k Vočkovi, kde si žádá k telefonu roztodivné chlapíky. Jednou je to Vylí Zanej, podruhé Al Koholik.

Bartovým úhlavním nepřítelem však není ani ředitel Skinner, ani Vočko Szyslak, nýbrž bývalý pomocník šáši Krustyho Levák Bob. Bob jednou vykradl obchod v přestrojení za svého zaměstnavatele a Bart ho identifikoval. Od té doby nemyslí na nic jiného, než jak Barta zabít. K radosti fanoušků byly prozatím všechny jeho pokusy neúspěšné.

K jeho dalším zálibám patří sledování brutálního seriálu Itchy a Scratchy a pořadu Klauna Krustyho. Výrazně vyniká v jízdě na skateboardu a sprejování zdí, pod svá velkolepá díla se podepisuje uměleckým pseudonymem El Barto. Pokud si chce dopřát krátkou siestu, pročítá komiksy nebo hraje videohry.

Díky seriálu se Bart setkal s nepřeberným množství slavných osobností. Každý, kdo něco znamená, si přeje objevit se alespoň krátce po boku Simpsonových. V pořadu si s Bartem zahráli například bývalý americký prezident George Bush, punkrocková kapela Green Day či komiksový guru Stan Lee. Žádná z těchto hvězd však pravděpodobně neinspirovala tolik lidí jako sám Bart. Po celém světě se prodávají trička s Bartovými hláškami, legendární král popu Michael Jackson dokonce nazpíval píseň Do the Bartman.

Natáčení je pro Barta velmi náročné, musí se udržovat v dokonalé formě. Snadno by mohl být idolem všech hollywoodských hvězd. Jen považte, dvacet let nepřetržitého vysílání a stále vypadá na deset!

Redakce Topzine zvažovala možnost požádat hvězdu seriálu Simpsonovi o krátké interview. Bart by však pravděpodobně odpověděl: „Sežerte mi trenýrky!“ Proto jsme od původního nápadu upustili.

Závěrem leze jen dodat, že by fanoušci neměli Bartovi zasílat máslové bonbony nebo krevety, neboť je na ně alergický. Pokud by jich zkonzumoval větší množství, bylo by to naposledy, co bychom slyšeli jeho pověstné: „¡Ay, caramba!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bart Simpson: Žlutý ďábel!