Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bar u Vočka pro všechny! Springfield přichází k životu na Floridě

Každý fanoušek oblíbeného kresleného seriálu Simpsonovi už jistě párkrát zatoužil po tom, aby se městečko Springfield stalo reálným místem. A tato chvíle je nyní tady.

Universal Studios Florida nám přináší mnoho populárních míst ve Springfieldu. Najdeme zde třeba The Android’s Dungeon & Baseball Card Shop. Jedinou (a bohužel i velkou nevýhodou) celé této události je, že slavná místa Springfieldu lze vidět pouze jako exteriéry – nejedná se reálné fungující obchody, které by měly i interiér.

Simpsonovi

Springfield v podání Universal Studia. Zdroj: Universal Studios Florida

Celá oblast se v podstatě skládá z dlouhé ulice ve Springfieldu. V současné době je však stále ještě uprostřed náročných stavebních prací a na otevření některých částí se ještě čeká. Blíže celou událost představuje Mike West, výkonný producent Creative Universal Studia. Mike blíže přibližuje, jak budou jednotlivé části po dokončení vypadat.

Vznikne zde nová atrakce – Kang & Kodos Twirl ‚n‘ Hurl. Už nyní je zezadu konstrukčních stěn viditelná obří hlava Kodose, Kang je teprv připravován k dokončení. Mike vysvětlil:  „Jedná se o kulaté vozidlo, ze kterého budou vycházet Rigelliánská chapadla a budou na něm cíle. Ve chvíli, kdy poletíte svou vesmírnou lodí okolo vozidla a trefíte cíle, dostanete hlasové odpovědi od springfieldského obyvatelstva,“ a dodává, „Kang & Kodos budou chtít vaši pomoc s napadnutím Springfieldu. Samozřejmě velmi mírným a rodinným způsobem.“

Kang Kodos Twisted N Hurl

Universal Studio přinese také vlastní atrakci – Kang & Kodos Twirl ‚n Hurl. Zdroj: Universal Studios Florida

Nesmíme opomenout ani na zásadní místo¨, jako je Duff pivovar, kde budou návštěvníci moci ochutnat své oblíbené pivo a dát si nějaké občerstvení. Mimo klasického Duff piva zde bude v nabídce také Duff Light a Duff Dry. Každý druh bude mít velmi výraznou příchuť. Mimo Duff pivovaru se ve Springfieldské ulici objeví také Duff maloobchod a  Seven Little Duffs topiary spolu s postavou Duffmana v životní velikosti.

Dále zde bude také Springfieldský park spolu se známou sochou Jebediaha Springfielda nebo také milovaný Lard Lad Donuts.

Lard Lad Tries - Simpsonovi

Lard Lad Donuts. Zdroj: 20th Century Fox Television

Postava policejního šéfa Wigguma zde bude stát po boku svého policejního auta, se kterým se mu podařilo nabourat do požárního hydrantu – ze kterého mimo jiné stříká voda přímo do koupaliště pro děti a všechny ostatní, kteří budou hledat osvěžení v horkém orlandském dni. A nakonec bude zde také 30 stop dlouhý Bumblebee taco vůz servírující báječné a unikátní springfieldské tacos.

West mimo jiné poznamenal, že je pro něj velkou výzvou předělat tento animovaný svět do světa reálného. Cílem bylo vystihnout celé místo tak nejlépe, jak jen to bylo možné. „Vzhled a barva Simpsonových jsou tak specifické. Pracujeme velmi usilovně na tom, aby byly barvy správné.“

Simpsons Springfield - Universal Studios

Tvůrci parku se snaží o co největší autenticitu specifických barev. Zdroj: 20th Century Fox Television

West opět v konverzaci zmínil i Simpsonovy výkonné producenty: „Matt Groening a Jim Brooks jsou zapojeni do každého kreativního rozhodnutí, které děláme. Chtějí se ujistit, že se bude jednat o autentickou zkušenost pro jejich postavy a i celý svět Springfieldu.“

Každý rok pořádá Universal Orlando Resort velmi populární Halloween Horror Night trvající několik týdnů a vedoucí k  Halloweenu. V souvislosti otevřením nového území Simpsonů padla také otázka, zda-li West v budoucnu neplánuje zahrnout element stromového hororového domu do hororových nocí: „Ještě ne. Ale člověk nikdy neví…“

Všechny výše zmíněné atrakce jsou nyní otevřené v  Universal Studiu na Floridě. Zbývající část arény Simpsonových by měla být otevřena později tohoto léta. Datum bude ještě upřesněno.

Něčeho podobného se fanoušci Simpsonových dočkali také v Universal Studiu v Hollywoodu pod názvem The Simpsons Ride. Jaká atmosféra probíhala v tomto zábavném parku, je možné zhlédnout v níže přiloženém videu. Které studio získá větší pozornost?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bar u Vočka pro všechny! Springfield přichází k životu na Floridě