Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Banda teenagerů se postaví na odpor emzákům. Mrkněte na trailer

Redakce

Redakce

5. 3. 2011

Můj dům, můj hrad. Znáte to, každý si hlídá to svoje. Stejně tak i banda náctiletých výrostků z jižního Londýna, jejichž čtvrť se ze dne na den ocitá pod emzáckým útokem.

Nick Frost, konečně! Tenhle zajímavý britský komik se nám už dlouho nikde neukázal, Zdroj: distributor filmu

V jednu chvíli rvou kabelku z rukou mladé medičky a vzápětí nato jsou atakováni podivnou kreaturou, která se spolu s meteoritem zřítila rovnou z oblohy. Právě tímto momentem začíná zápletka filmu Attack the Block nabírat na obrátkách. V následujících hodinách se jich totiž rojí mnohem víc. Víc větších, divočejších a brutálnějších monster, přicházejících ruku v ruce s podivným meteoritickým deštěm, který doráží na město. A mladiství delikventi teď mají úplně jiné věci na práci, nežli ukrytí kradené kabelky. Primárním cílem je pro ně teď ochrana teritoria. Nezvaní hosté totiž vstoupili na jejich trávník.

Ač se to z prvního pohledu na příběh hned zdát nemusí, film se více přiklání k vážnějšímu pojetí – tedy žádné infantilní kladení pastiček na vetřelce ve stylu Sám doma nehrozí. Trailer láká na pěkně děsivou a zároveň svižnou akční podívanou. Obyčejné sídliště se zde mění v bitevní pole a banda odepsaných a na svět nakrknutých děcek tak trochu v hrdiny.

Z těch o něco známějších uvidíme v Attack the Block britského komika Nicka Frosta (Soumrak mrtvých) či Jodie Whittaker (Kolej Sv. Trajána). Ve Velké Británii má film premiéru 13. května a mluví se o něm jako o potenciálním letním hitu. Jakkoliv bombasticky ovšem snímek zatím vypadá, v našich kinech se jej bohužel nedočkáme.

Attack the Block

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie; 2011

Režie: Joe Cornish
Hrají: Nick Frost, Jodie Whittaker, Luke Treadaway, Flaminia Cinque, Joey Ansah, Lee Nicholas Harris

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Banda teenagerů se postaví na odpor emzákům. Mrkněte na trailer