Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Baletní galavečer pomůže lidem se zdravotním postižením

Redakce

Redakce

21. 11. 2009

baletni-galavecer-perexV neděli 22. listopadu proběhne v Divadle na Vinohradech pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové už druhý letošní Baletní galavečer, jehož výtěžek bude použit pro zdravotně postižené.

Zdroj: www.dnv-praha.cz

Zdroj: www.dnv-praha.cz

Galavečer, který začne v 19 hodin, ve svém programu představí výkony baletních umělců ve světovém repertoáru 19. a 20. století a ve vynikajících choreografiích současného tance. Celý večer uvede soubor Mladý balet Praha z Taneční konzervatoře Ivo Váni – Psoty v Praze. Mezi dalšími účinkujícími se představí mj. prima balerína baletu v Helsinkách, Mnichově a Bostonu, Barbora Kohoutková a držitel Ceny Thálie, první sólista Národního divadla v Praze, Michal Štípa.

Baletní galavečery pod heslem „umění pomáhat“ jsou vzácné svým nevšedním propojením umělecké náročnosti baletu a lidským cítěním k těm, kteří musí žít v pohybovém omezení. Výtěžek z prodeje vstupenek v hodnotě od 80 do 360 korun bude použit na nákup zdravotních a kompenzačních pomůcek pro lidi se zdravotním postižením.

Zdroj: www.vdv.cz

Zdroj: www.vdv.cz

Ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, MUDr. Milena Černá ke galavečeru uvedla: „Je to již třetí benefiční baletní představení ve spolupráci s Taneční konzervatoří Ivo Váni – Psoty v Praze, kdy jsme finančně přispěli ke zlepšení podmínek lidí s handicapem.“ Ředitelka Taneční konzervatoře Ivo Váni – Psoty, Mgr. Jitka Tázlarová doplnila: „Charitativní koncerty jsou prospěšné i při výchově studentů taneční konzervatoře. Uvědomují si, že morální poselství a tím i vyšší úroveň baletního představení musí být podpořeno jejich zodpovědností a musí podávat maximální umělecké výkony. V budoucnu by se měli chovat ušlechtile a měli by svým uměním pomáhat slabším.“

Vstupenky na Baletní galavečer jsou k dostání v pokladně Divadla na Vinohradech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Baletní galavečer pomůže lidem se zdravotním postižením