Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Babyshambles v čele s Dohertym zakoncertují v prosinci v Praze

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

16. 6. 2013

Indierockoví Londýňané Babyshambles v čele s výstředním fanfarónem Petem Dohertym v Čechách představí aktuální třetí studiové album.

FOTO: Pete Doherty

Pete Doherty Zdroj: myspace.com

Babyshambles vznikli roku 2003 poté, co zpěváka, básníka a proslulého výtržníka Petea Dohertyho dočasně vyloučili z jeho původní domovské formace The Libertines. Od kolegů tehdy dostal jasné ultimátum: „Zfetovaný se nevracej”. Zpěvák se sice dal na léčení, ale bez kapely nevydržel. Založil tedy Babyshambles a dnes fungují obě skupiny paralelně.

Dva roky poté kapela vydala první album Down in Albion, které jim produkoval Mick Jones známý z The Clash. Babyshambles se k punku hlásí, takže tato kombinace nebyla žádným velkým překvapením.

V roce 2007 vyšlo druhé album, Shotter’s Nation, a v současné době kapela konečně pracuje na pokračování. Přesné datum vydání zatím nesdělila, ovšem turné k desce začne v září.

Pražské publikum si nový materiál může poslechnout 9. prosince v Lucerna Music Baru. Vstupenky přijdou v předprodeji na 810 korun, přímo na místě se prodávají bez poplatků za 720 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Babyshambles v čele s Dohertym zakoncertují v prosinci v Praze