×
TOPZINE.cz

„Babinec“ na festivalu Antropotyátr a spousta kulturního undegroundu

FOTO: Antropotyátr!DOPORUČUJEME! Pokud vás nebaví sedět doma a máte rádi všeliké festivaly, pak by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout literárně-hudební festival Antropotyátr. Ten se koná v Ústí nad Labem – minulý týden proběhl jakýsi jeho předvečer, největší „lahůdky“ jsou ale přichystány na tento týden!

FOTO: Antropotyátr
Antropotyátr potěší nejen lidi, Foto: Alice Prajzentová, archiv festivalu

Do Café Max se můžete vydat ve středu 19. října už v šest hodin večer na vernisáž Miloše Makovského a poté tam buď zůstat, anebo se přesunout do experimentálního prostoru Mumie.

Underground kam se podíváš

V Mumii nejprve proběhne autorské čtení Jaroslava Erika Friče, známého brněnského undergroundového umělce, a chybět nebude ani hudební doprovod. Ten obstará jihočeská hiphopová skupina PnK – těšit se tak můžete třeba na song Střední Povltaví, a to ve stylu tzv. ruralbeatu.

Po deváté hodině večerní se pak v Kině prostoru Mumie objeví Reinhardt von Bello a po něm radikální undegroundové sdružení Vítrholc; spolupořadatelem této části programu je Divadelní festival KULT. Od půl jedenácté se pak můžete těšit na Funkadelic Brothers.

Co se o Reinhardtu von Bello píše na stránkách festivalu?


Z rodu holandských ekvilibristů vzešel jeden, který spáchal ten největší hřích a svědčil proti svým zkorumpovaným kolegům. Chtěli ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Od té doby proniká hranicemi trapnosti. Po dobytí stříbrného plátna (cenami ověnčený, krátkometrážní snímek Le Capitaine de Flint et le Hérisson Piquant) hodlá prodat svá těla lačným divákům naživo, a nahrubo teda.

Středeční program Antropotyátru začíná vernisáží Stopy autorky Veroniky  Kopečné, a to už ve čtyři hodiny odpoledne v čajovně u Vysmátý žáby. Hlavní program pak na festivalové návštěvníky čeká opět v Mumii. Na autorské čtení přijedou spisovatelky Petra Hůlová, Lucie Hyblerová a dvě Kateřiny: Rudčenková a Tučková.

Hudbou se pak rozezní kino experimentálního prostoru Mumie v devět hodin večer DVA: tango, kabaret, cirkus, popsong, kuchyňský beatbox – takže vlastně vše, co si račte přát! A pokud byste snad těch kulturních vzruchů měli málo, budete si moci od půl jedenácté na baru poslechout la negro djs: Spinning by Kim Young Su.

Redakce Topzine.cz vám přeje na obou dvou večerech festivalu Antropotyátr příjemnou zábavu! A pozor: pokud si chcete festival užít ještě o trochu víc, stáhněte si na jeho webových stránkách Almanach Antropotyátr 2010.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..