Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Avatar půjde znovu do kin! Rozšířený!

avatar-1Nemáte dost modré planety a jejích modrých obyvatel? Nebojte, dostanete další várku. Už na podzim půjde do kin rozšířená verze prosincového hitu Avatar.

Avatar

Avatar

Ačkoli už teď je Avatar jedním z dosud nejvýdělečnějších projektů, tvůrci z jeho úspěchu chtějí vytřískat ještě o něco víc. Celosvětový výdělek 2 miliardy dolarů zjevně nestačí, aby mohlo studio 20th Century Fox kapitolu Avatar uzavřít.

Režisér James Cameron se v rozhovoru pro USA Today svěřil, že prozatímní plán je, že film půjde znovu do kin ještě letos, prodloužen o vynechané scény. Ty mají dohromady zhruba 40 minut, což by znamenalo, že už teď téměř tříhodinový Avatar bude mít i s reklamami dobře tři a půl hodiny. Tím se bude suverénně přibližovat prodlouženým DVD verzím Pána Prstenů. Jenže Peter Jackson měl aspoň tu soudnost, že tyhle verze filmů (i když o tolik lepší než ty původní) do kin necpal.

Doktorka Grace Augustin prý kouří jak tovární komín Zdroj: distributor filmu

Doktorka Grace Augustin prý kouří jak tovární komín Zdroj: distributor filmu

Ždímačka na peníze jménem Cameron

Ke druhé premiéře Avatara Cameron ještě dodává: „Tuhle divokou kartu bychom chtěli použít někdy na podzim.“ Jako důvod k rozhodnutí pustit Avatar znovu do kin je podle režiséra fakt, že jeho film je v kinech poněkud odstrkován kvůli Alence v říši divů. „Nebýt jí, mohli jsme vydělat ještě pár set milionů dolarů,“ tvrdí Cameron.

Přečtěte si recenzi nebo se podívejte na další články o Avataru.

Tvůrci si uvědomují, že v létě možná diváci nebudou mít zájem chodit na starý film, zvlášť když v kinech bude spousta dlouho očekávaných novinek. Cameron ovšem počítá i s touto variantou, a proto se prý ve studiu dobře připravují: „Uvažujeme o přidání extra minut a nějakých zajímavostech,“ upřesňuje.

Před podzimním znovuuvedením do kin se můžeme těšit ještě na dvojrozměrnou DVD verzi původního filmu s tím, že tvůrci se snaží, aby bylo k dispozici v dubnu nebo květnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar půjde znovu do kin! Rozšířený!