Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Avatar, Harry Potter i Spiderman. Nejdražší filmy světa vás uchvátí

Redakce

Redakce

9. 8. 2010

Filmy se dají rozdělit různě. Můžeme je zařadit do žánrových kategorií, do období, kdy byly natočeny, nebo je posuzovat podle oblíbenosti u diváků. Dají se však rozdělit i podle finančních nákladů. Dnes vám přinášíme žebříček sedmi nejdražších filmů všech dob.

Avatar, Zdroj: pictures.com

7. X-Men: Poslední vzdor (2006)

Poslední vzdor je třetí z řady celovečerních filmů, inspirovaných komiksy společnosti Marvel Comics, pojednávající o týmu superhrdinů ovládajících rozličné schopnosti. Režii filmu si vzal na starosti Brett Ratner (Červený drak, Útěk z vězení). S rozpočtem 210 milionů dolarů jde o sedmý nejdražší film všech dob.

6. Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Prostřední díl série filmů o Jacku Sparrowovi, Willu Turnerovi a Elizabeth Swannové má v žebříčku nejdražších filmů číslo šest, a to díky rozpočtu 225 milionů dolarů. O režii tohoto obecenstvem velmi kladně ohodnoceného snímku se postaral Gore Verbinski (Mexičan, Kruh). Film také získal Oscara za nejlepší vizuální efekty.

5. Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

O šesté místo se s Piráty z Karibiku dělí rodinný fantasy film, natočený podle stejnojmenné knihy C. S. Lewise, jehož rozpočet byl taktéž 225 milionů dolarů. Letopisy zrežíroval Andrew Adamson, známý svou režií Shreka a Shreka 2.

4. Avatar (2009)

Čtvrtá příčka patří hitu Jamese Camerona (Terminátor, Titanic) z roku 2009, Avataru. Avatar patří mezi divácky nejúspěšnější filmy současnosti, získal tři Oscary (výprava, kamera, vizuální efekty) a je statisticky nejvýdělečnější film všech dob. Jeho rozpočet činil 237 milionů dolarů.

3. Harry Potter a princ dvojí krve (2008)

Kdo by neznal příběh o chlapci, jenž se jednoho dne dozví, že jeho rodiče byli čarodějové. Princ dvojí krve je šestým dílem knihy J. K. Rowlingové, která vytvořila téměř pohádkový svět. Filmového zpracování se tentokrát ujal režisér David Yates (Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a relikvie smrti). S rozpočtem 250 milionů dolarů se Princ dvojí krve umístil na třetí, bronzové příčce žebříčku.

2. Spider-man 3 (2007)

Třetí pokračování filmu o pavoučím muži, jehož režíroval Sam Raimi (Téměř dokonalý zločin, Stáhni mě do pekla), stálo tvůrce 258 milionů dolarů. V žebříčku sedmi nejdražších filmů všech dob tak získává stříbro, čili druhé místo.

1. Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

A jsme ve finále. První místo v žebříčku nejdražších filmů všech dob zaujímá s rozpočtem 300 milionů dolarů film Piráti z Karibiku: Na konci světa. Režisérem filmu je, stejně jako u předchozího dílu, Gore Verbinski, kterému se bohužel nepovedlo úspěšnost prvních dvou filmů zopakovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar, Harry Potter i Spiderman. Nejdražší filmy světa vás uchvátí