Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Avatar 2 a 3 se blíží! Známe data premiér a další informace o filmech

Redakce

Redakce

27. 1. 2011

Po ohromujícím úspěchu pohádkové sci-fi jménem Avatar nemohlo snad nikoho výrazněji překvapit oznámení hned dvou dalších pokračování, na kterých momentálně režisér James Cameron pracuje. Známy jsou zatím jak předběžné termíny uvedení do kin, tak i jedna zajímavá spekulace ohledně příběhu, kterou sám hlavní představitel, Sam Worthington, nedávno vyslovil.

Ano, ano... i tahle kočka se v pokračováních opět objeví, Zdroj: distributor filmu

Cameron prohlásil, že prvních pětadvacet dní nového roku strávil prací na sequelech, jejichž detailní svět momentálně ještě více prokresluje. Práce tedy probíhá na obou pokračováních současně a současně je má v plánu i natočit, premiér bychom se však měli dočkat s ročním odstupem, a to během Vánoc 2014 a 2015. Dá se ovšem říct, že vzhledem k neuvěřitelné monumentálnosti původního Avatara jsou tyto termíny zatím velmi předběžné.

I když konec prvního filmu možná nasvědčoval uzavření příběhové linie mariňáka Jakea Sullyho a jeho pandorské družky Neytiri, režisér nemá v plánu pro další díly rozehrávat novou zápletku. Spolu s Avatarem 2 a 3 se tedy vrátí i staří hrdinové. Sam Worthington pro server Moviefone pronesl zajímavou myšlenku, že by se snad něco mohlo dít s jeho uměle vytvořeným tělem, do kterého se natrvalo převtělil v závěru prvního Avatara, aby si zachránil život. Myšlenku dále upřesnil tím, že jeho nově nabytá tělesná stavba má možná něco jako záruční lhůtu.

A zajímavost na závěr: Cameron by chtěl nějakým tím procentem ze zisku dalších Avatarů podpořit i životní prostředí. Sám říká, že další avatarovské filmy bez nějakého většího (dobročinného) plánu dělat nechce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar 2 a 3 se blíží! Známe data premiér a další informace o filmech