Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Autopůjčovna, která nezklame – vybrat si správně nemusí být snadné

Autopůjčovny jsou v kurzu více než kdy jindy. Auta si půjčujeme na den, krátkodobě i dlouhodobě. Oblíbené jsou u soukromých osob i firem. Jak si vybrat tu nejvhodnější?

Už jsme se naučili, že nemusíme mít v garáži celoročně odparkovaný rodinný vůz, abychom jej pak použili jednou či dvakrát v roce při rodinné dovolené. Víme, že to žere, těžce se s tím parkuje ve městě a pro běžný den je takové auto pro nás zbytečným. A tak máme v domácnosti další menší auto, jezdíme hromadnou dopravou, a dokonce do práce někdy dojíždíme i na kole. Nepotřebujeme všechno vlastnit, abychom mohli využívat užitné vlastnosti této věci. U automobilů je to dnes díky pokročilým službám autopůjčoven nezpochybnitelné.

Dobrá autopůjčovna vám již nenabídne autovrak, ani „nějaké“ auto. To si vyberete nové nebo zánovní, ve velikosti, jakou potřebujete, často si můžete užít i jízdu ve své oblíbené a vysněné značce, do které byste sami i tak nebyli schopni či ochotni investovat. Autopůjčovna je dnes pro chytré, ekonomicky i ekologicky smýšlející lidi. Patříte k nim? Tak to se vám rozhodně bude hodit recenze s doporučeními, na co se zaměřit při výběru té nejvhodnější.

Jak si vybrat půjčovnu aut?

V první řadě se podívejte na web a zjistěte si základní informace. Jestli vám vyhovují ceny, vozový park, podmínky zapůjčení či různé tarify pro půjčení – to vše byste měli vyčíst z webových stránek firmy. Ideální je, když na stránkách najdete taktéž smluvní podmínky a dáte si práci s jejich nastudováním. Dobrá autopůjčovna nemá co tajit, takže veškeré informace byste měli získat na pár kliků.

Nezapomeňte si však prověřit rovněž reference. Zde si dejte pozor na ty falešné. Obvykle je poznáte podle různých fiktivních profilů. Překopírované pozitivní recenze na stránkách rovněž nestačí. Ověřte si hodnocení na facebooku, na Google i na Firmy.cz. Hledejte autopůjčovnu s alespoň 250 pozitivními reakcemi a s průměrnou známkou minimálně 4,3 z 5. Tak jsou totiž hodnoceny ty nejlepší autopůjčovny.

Dejte pozor když…

  • Hlídejte si skryté poplatky za různé služby, které jsou u jiných půjčoven zdarma. Některé se tyto služby budou snažit zpoplatnit.
  • Vždy si ověřte, za jakých podmínek vám půjčovna aut umožní překročit kilometrový limit, nebo zdali je tarif bezlimitný. Ale pozor, bez limitu nemusí být pro vás výhodnější, pokud plánujete najet pouze omezené množství kilometrů.
  • Zjistěte si, zda je možné, aby půjčený vůz řídila jiná osoba, třeba partnerka, a za jakých podmínek.
  • Plánujete vyjet do zahraničí? Ověřte si podmínky.
  • Důležité je podívat se na pojištění. Mělo by zahrnovat povinné ručení, havarijní pojištění, připojištění čelního skla a samozřejmě dobrou asistenční službu. Pohlídejte si zejména pravidla pro veškeré sankce: za pozdní vrácení vozu, při poškození automobilu při nehodě, při překročení najetých kilometrů, při rychlé jízdě (nejde jen o pokuty, ale i o to, že si některé autopůjčovny hlídají rychlost prostřednictvím GPS a za překročení vybírají sankční poplatek).
  • Nezapomeňte, že pokud jste se smluvně nedohodli jinak, převezměte auto vždy pouze s plnou nádrží a čisté. V tomto stavu jej samozřejmě vždy rovněž vraťte.

Kdo najde dobrou půjčovnu aut, pro toho se stane trvalým partnerem

Trh autopůjčoven roste. Ideální je však volit takovou autopůjčovnu, která má letité zkušenosti a dobré pozitivní recenze. Autopůjčovna Taggart je půjčovna aut, která mění naše myšlení. Nejenže poskytuje služby krátkodobého zapůjčení, ale zaměřuje se i na dlouhodobé půjčování aut bez závazků. Zájem o tuto službu je enormní. Zákazníci objevili její výhody ve srovnání s pořizováním si vlastního vozidla, s leasingem i s operativním leasingem. U Taggart si máte možnost půjčit vozidla v perfektním technické stavu, kde průměrné najeté kilometry nepřekračují 18 000 a věk vozidla je v průměru 9 měsíců. Firma půjčuje bez nahlížení do registrů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Autopůjčovna, která nezklame – vybrat si správně nemusí být snadné