Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Autodoplňky, které vám zpříjemní cestování

Máte velkou rodinu, rádi byste ochránili své auto nebo si chcete jen maximálně užívat každou jízdu? Přinášíme vám tipy na užitečné autodoplňky.

Lišty na nárazník

Pokud často využíváte veřejná parkoviště a obáváte se, že by vaše auto mohl odřít nezodpovědný řidič, zvažte pořízení lišty na nárazník. Tento nenápadný doplněk vám ušetří spoustu starostí i peněz. V případě lehkého nárazu dojde k poničení pouze samotné lišty, takže nemusíte okamžitě jezdit do autoservisu a platit za opravu.

Střešní box

Jeden zavazadlový prostor už vaší rodině nestačí? K cestám na dovolenou či výlety jsou ideální střešní boxy neboli rakve. Díky nim získáte spoustu prostoru navíc a pohodlně odvezete všechna svá zavazadla. Na výběr máte ze dvou základních typů – zimní a letní. Pokud patříte mezi nadšené lyžaře, pořiďte si zimní box, který je určený především pro přepravu lyží a snowboardů. Bez obav však do něj uložíte jakákoliv jiná zavazadla a naplno ho využijete i během léta. Boxy bývají otevíratelné jednostranně, nebo oboustranně s centrálním zámkem. Střešní boxy mají aerodynamický tvar, díky kterému se nezvyšuje spotřeba paliva, a nezhoršují se jízdní vlastnosti automobilu.

Kamera do auta

Stále větší oblibě se mezi řidiči těší kamery do auta, které natáčí celý průběh jízdy. Ptáte se, proč byste něco takového měli chtít? Pokud dojde k nehodě, po přehrání záznamu snadno a rychle zjistíte, kdo je viníkem.

Přenosná chladnička

Nejen během horkých letních dnů se vám bude hodit cestovní chladnička, kterou je možné napájet z klasické autozásuvky. V chladicím boxu bezpečně převezete chlazené potraviny na chatu i dovolenou, a nezáleží na tom, jak dlouho bude vaše cesta trvat. Box můžete umístit do kufru i za sedadlo, zkrátka kamkoliv, kde budete mít právě místo. V cílové destinaci vám box poslouží jako přenosná chladnička k uchování občerstvení pro celou rodinu.

Autodoplňky na cesty

Hledáte inspiraci na další autodoplňky? Automobilovedily24.cz nabízí široké spektrum doplňků do interiéru i exteriéru. Rodinám s dětmi se budou hodit autosedačky pro děti, podpůrná sedadla nebo nosiče na kola. Velkým přínosem pro všechny řidiče pak mohou být navigační systémy, držáky na mobilní telefony a parkovací senzory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Autodoplňky, které vám zpříjemní cestování