Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Australská zpěvačka Sia se vám dostane pod kůži i s CD We Are Born

Redakce

Redakce

8. 10. 2010

Sia Kate Isobelle Furler není v České republice ještě tolik známá jako ve své rodné Austrálii nebo v zámoří. Letos tato blonďatá zpěvačka s modrýma očima a nádherným hlasem oslaví 35. narozeniny. Tak trochu předčasně si nadělila dárek v podobě vydání nového alba.

Sia Furler, Zdroj: photobucket.com

Sia Furler, Zdroj: photobucket.com

Jakmile se CD dostane posluchači do rukou, na první pohled se jistě zalíbí už samotná obálka. Sia je vyfocená na růžovém podkladu, na vlasech má jakési barevné hadíky a na obličeji naskládané kamínky. Fanoušek, který ji zná opravdu dlouho, by si jistě řekl, že je to typicky extravagantní a hlavně praštěná Sia.

Zaujala mne však malá duha namalovaná u jejího oka. Má to snad znamenat, že uplakané období má už za sebou a teď, po všech těch slzách, zbyla právě jen ta duha? Album by tomu odpovídalo. Je veselé, pozitivně naladěné a velmi příjemné.

Rozdíl je slyšet

Deska se poměrně dost liší od jejího předchozího alba Some People Have Real Problems, které bylo plné melancholických, někdy až depresivních balad. Sia nás ale neochudila a několik duši laskajících písní přece jen přidala.

Například skladba I’m In Here posluchače zaručeně dostane. Je to pomalá, krásná a procítěná skladba, při které má každý chuť zavřít oči a nechat se unášet kamsi do dáli. Podobná je i píseň Oh Father, kde Sia promlouvá ke svému otci a vzkazuje mu, že už jí nemůže ublížit. Už totiž dospěla, postavila se na vlastní nohy a jednou mu snad bude schopná říct: „Vím, že jsi to tak nemyslel, tati.“

Pro odpočinek od každodenního stresu se určitě hodí song Clap Your Hands, který je sice trošku vtíravý (po chvíli se přistihnete, jak si potichoučku zpíváte refrén), ale jinak velmi příjemný. Sia k singlu Clap Your Hands také natočila poněkud ulítlý videoklip.

Další pohodová a rytmická píseň je Bring Night. Pomaličku, tón po tónu, vám bude zlepšovat náladu do té doby, než budete v rytmu písně spokojeně bubnovat prsty o stůl.  Když už jsme u těch veselých a rytmických písní, další kousek, který stojí za několikeré poslechnutí, je You Never Gonna Leave Me. Trošku ve stylu Katy Perry, ale potěší.

Zpěvačka bez elektronické úpravy hlasu

Album We Are Born mohu, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, označit za povedené. Deska se rozhodně hodí pro dny plné deště či do zácpy v koloně aut. Pozitivně laděná Sia dokáže navodit stejné pocity i posluchačům.

Co se však dá australské zpěvačce vyčíst, je, že písně The Fight, Stop Trying, You’ve Changed anebo The Co-Dependent jsou  tak trochu na jedno brdo. Na druhou stranu má Sia jako jedna z velmi mála současných zpěvaček perfektní hlas, který dokáže dokonale ovládnout a pracovat s ním. Sia je prostě a jednoduše zpěvačka s velkým Z.

Sia – We are born

Vydáno: 21. června 2010

Celkový čas: 46:29

Skladby: The Fight, Clap Your Hands, Stop Trying, You’ve Changed, Be Good To Me, Bring Night, Hurting Me Now, Never Gonna Leave Me, Cloud, ‚m In Here, The Co-Dependent, Big Girl Little Girl, Oh Father

Vydalo: Sony Music

Hodnocení:

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Australská zpěvačka Sia se vám dostane pod kůži i s CD We Are Born