AUDIO: Poslechněte si, jak Norah Jones a Green Day vzdávají hold country

FOTO: Norah Jones & Billie Joe Armstrong
Norah Jones a Billie Joe Armstrong se profesně setkávají teprve podruhé. | Zdroj: Reprofoto youtube.com

Duety a spolupráce slavných hudebníků obecně mají většinou u fanoušků velký úspěch. Spojení dvou stylově odlišných interpretů pak přináší kromě nadšení i zvědavost. Nejnovějším takovým případem je kooperace Billieho Joe Armstronga a Norah Jones.

Dvojice společně přezpívala album Songs Our Daddy Taught Us, které v roce 1958 jako svou druhou nahrávku vydala country rocková kapela Everly Brothers. Armstrong a Norah Jones jim tímto počinem, nazvaným Foreverly, chtějí vzdát hold.

Kompletní deska za devět dní

„Myslel jsem, že by bylo super tuto nahrávku přezpívat, protože je to podle mého hodně zajímavá věc a lidé by ji měli znát,“ objasňuje Armstrong. Chtěl jsem ale na tom spolupracovat s nějakou zpěvačkou, protože tak by ty písně získaly úplně jiný význam a – v porovnání s originálem – i širší rozměr.”

Billie Joe Armstrong, jinak frontman punkrockových Green Day, a Norah Jones, jazz – soul – bluesové hvězda, album nahráli a nazpívali za pouhých devět dní. Spolupráci si oba vychvalovali, přestože se do té doby profesně setkali pouze jednou, a to v roce 2005 na předávání cen Grammy.

Prvotní nápad nahrávku předělat pochází z Armstrongovy hlavy. Sám frontman Green Day se totiž považuje za dlouholetého fanouška Everly Brothers. Naopak myšlenka oslovení a přizvání Norah Jones napadla jako první jeho manželku Adrienne.

 

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Hana Voltrová
Narodila se v pošumavské Sušici, v současné době ale studuje v Plzni mezinárodní vztahy. Miluje svého psa, černou barvu, cestování a hudbu (od Tchajkovského po heavy metal, jen těm moderním stylům se vyhýbá jak čert kříži). K redakčnímu týmu Topzine.cz se připojila v lednu 2013 a přispívá do rubriky Hudba.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*