Menu
TOPZINE.cz
Sport

Atletické ME začíná v Barceloně i s 41 českými atlety

Martin Slabý

Martin Slabý

27. 7. 2010

Barbora ŠpotákováDruhé velké akce se dočkali milovníci atletiky. Po halovém MS v Dauhá si tentokrát dávají dostaveníčko nejlepší evropští atleti. Ve vybrané společnosti nebude od úterý v Barceloně chybět ani 41 českých nadějí.

Logo ME v atletice

Logo ME v atletice Zdroj: barcelona.com

Šest medailí – takové jsou ty nejodvážnější odhady, které vyhodnocují šance českých atletů na nadcházejícím evropském šampionátu. Pojďme se tedy společně podívat, kdo bude české barvy ve španělské metropoli reprezentovat.

Hned v úterý se v kvalifikaci oštěpu představí naše největší naděje Barbora Špotáková. Kromě ní se o postup do finálového klání bude snažit i Jarmila Klimešová. Druhým nejnadějnějším adeptem na medaili je překážkář Petr Svoboda, který v posledním závodě Diamantové ligy sice obsadil čtvrté místo, ovšem před ním skončili pouze neevropští běžci. Ani on nebude ve startovním poli jediným Čechem. Spolu s ním se o úspěch pokusí i Martin Mazáč.

Barbora Špotáková

Barbora Špotáková Zdroj: graf.cz

Zálusk na medailové umístění by si mohl dělat i například oštěpař Petr Frydrych či tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Michal Balner. Zajímavý výsledek může předvést i ženská štafeta na 4×400 metrů. Evropského šampionátu se naopak nezúčastní světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle, který vinou zdravotních potíží předčasně ukončil sezónu.

To jsou však jen odhady. Jak evropský šampionát pro naše atlety nakonec dopadne, uvidíme v následujících dnech.

Petr Svoboda

Petr Svoboda Zdroj: graf.cz

Nominace českého reprezentačního týmu:

Muži: Jan Veleba (100 m), Petr Szetei a Jiří Vojtík (oba 200 m), Jakub Holuša (800 m), Petr Svoboda a Martin Mazáč (oba 110 m př.), Josef Prorok a Michal Uhlík (oba 400 m př.), Jaroslav Bába (výška), Michal Balner a Jan Kudlička (oba tyč), Roman Novotný (dálka), Remigius Machura a Antonín Žalský (oba koule), Libor Malina a Jan Marcell (oba disk), Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jakub Vadlejch (všichni oštěp).

Ženy: Kateřina Čechová (100 m), Denisa Rosolová (200, nebo 400 m a 4×400 m), Lenka Masná (800 m), Lucie Škrobáková (100 m př.), Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová, Kristina Volfová (všechny 400 m př. a 4×400 m), Bartoničková (400 a 4×400 m), Jana Slaninová (4×400 m), Marcela Lustigová (3000 m př.), Romana Maláčová a Jiřina Ptáčníková (obě tyč), Jana Kárníková (koule), Věra Cechlová (disk), Lenka Ledvinová a Kateřina Šafránková (obě kladivo), Jarmila Klimešová a Barbora Špotáková (obě oštěp), Eliška Klučinová a Kateřina Cachová (obě sedmiboj), Lucie Pelantová a Zuzana Schindlerová (obě chůze 20 km).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Atletické ME začíná v Barceloně i s 41 českými atlety