Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

AŤ ŽIJE ROKENROL! Zbrusu nový muzikál Petra Jandy a Karla Šípa doprovodí živá kapela

Lucie Vondráčková si zahraje hlavní roli v muzikálu Ať žije rokenrol!Návraty do dob minulých jsou věčné a vděčné. Jde-li navíc o návraty hudební, platí toto tvrzení dvojnásob. Pražské divadlo Broadway to ví a na magické datum 20. 10. 2010 chystá premiéru původního českého muzikálu s názvem Ať žije rokenrol!

Lucie Vondráčková si zahraje hlavní roli v muzikálu Ať žije rokenrol!

Lucie Vondráčková jako svazačka Yvetta Zdroj: Divadlo Broadway

Přestože muzikálů najdeme v současné době na českých jevištích bezpočet, Ať žije rokenrol! láká na mnohé novinky a netradičnosti. Netypickou, ovšem hvězdnou je již sama autorská dvojice. Hudbu k muzikálu složil nefalšovaný bigbíťák a zakladatel kapely Olympik Petr Janda. Libreta a textů k písním se ujal moderátor a bavič Karel Šíp.

Myšlenka o spolupráci vznikla při premiéře jiného muzikálu, který se ani jednomu nelíbil. Samotný nápad na téma představení Ať žije rokenrol! pak prý přišel čirou náhodou při skleničce vína někde na horách.

Láska versus režim

Příběh muzikálu se odehrává na přelomu 50. a 60. let, kdy svět zachvátila horečka zvaná rokenrol. V tehdejším Československu to však tato nezaměnitelná a podmanivá muzika neměla vůbec jednoduché. Jak už to ale bývá, zakázané ovoce chutná nejlépe, a tak si i u nás získala mnoho nadšenců. Jedním z nich je hlavní hrdina říkající si Ronny, kterému se  však kromě rokenrolu líbí také Yvetta, dívka z rodiny stranického funkcionáře. Láska versus režim. Kdo či co zvítězí?

Ústřední dvojice - Yvetta a Ronny (L. Vondráčková a T. Löbl)při písni "Bezva holka"

Ústřední dvojice - Yvetta a Ronny (L. Vondráčková a T. Löbl)

Odpověď na tuto otázku zůstane ještě pár dní tajemstvím, které zná jen hrstka vyvolených. Kromě zmíněného autorského dua Janda-Šíp mezi ně patří také režisér muzikálu Viktor Polesný. „Mám k dispozici jednoduchý příběh, který si na nic nehraje, dobré herce i výborné zpěváky, vtipné dialogy a texty, tvrdý rytmus a melodie, které si bude divák pamatovat i po skončení představení. Co víc si můžu přát?“ říká úspěšný filmař o spolupráci na projektu.

Zvučná jména nabídne i samotné obsazení muzikálu. V roli Ronnyho se budou střídat Tomáš Beroun, Tomáš Löbl a Jan Toužimský. Úlohu Yvetty přijala Lucie Vondráčková, kterou budou alternovat Lucie Černíková a Zdenka Trvalcová. Jako primář protialkoholní léčebny se představí Aleš Háma, Michal Slaný, nebo Juraj Bernáth.  Nebude chybět ani Petra Černocká, Petra Janů, Vilém Čok, Martin Pošta a mnozí další. O hudební doprovod se netradičně postará živá kapela.

Herci, zpěváci, tanečníci a tvůrci muzikálu Ať žije rokenrol!

Herci, zpěváci, tanečníci a tvůrci muzikálu Ať žije rokenrol!

Vstupenky na muzikál Ať žije rokenrol! lze již nyní zakoupit přímo na pokladně divadla Broadway a v sítích Ticketportal, Ticketart a Tickepro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AŤ ŽIJE ROKENROL! Zbrusu nový muzikál Petra Jandy a Karla Šípa doprovodí živá kapela