Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ať žije český film, ať žije Český lev: Známe nominované

Redakce

Redakce

8. 2. 2010

ceskylev_nominace_2009_1Nominační večer Českého lva proběhl v kině Lucerna 6. února. Byla to veliká sláva a u vyhlašování adeptů na získání Lvů byla Česká televize, která přímým přenosem vysílala do všech domácností. Jan Budař, výborný moderátor, se své role zhostil více než dobře. Dnes už víme, kdo bude 6. března bojovat o lví sošky.

Zdroj: Pavel Cizner

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Snímky, které budou soupeřit v předních liniích jsou více než jasné. Mašínovy Tři sezóny v pekle, Hřebejkova Kawasakiho růže a Protektor od  Naibrta. Ve většině kategoriích má každý svého zástupce. Vyrovnaný to bude boj a hlavně v kategorii o nejlepší film pro rok 2009. Samozřejmě uvidíme i další díla. Herci si také přijdou na své, o titul nejlepší herečka ve vedlejší roli byli nominováni Daniela kovářová, Klára Melíšková a Klára voříšková . U můžů to jsou Martin Huba , Ladislav Chudík a Antonín Kratochvíl.  Co se týče hlavních rolí u žen si velice dobře stojí Karolina Gruzska, Lenka Vlásková a Jana Houdková. Na hlavní role mužů byli nominováni Kryštof Hádek , Martin Huba a Marek Daniel.

Na nominačním večeru se také udělovaly ceny. Ocenění získal Protektor od Kinoboxu a i od kritiků. Zvítězil i se svým plakátem. Legálně nejstahovanější film byl snímek Sněženky a machři po 25-ti letech. Nejlepší dokument byl Zapomenuté transporty do Polska.

Na jevišti jsme mohli vidět spoustu umělců, jako zpěvačku Terezu Černochovou, herečku Aňu Gaislerovou, moderátorku Ester Kočičkovou, hudební skupinu Tamtam-orchestra a další. Jan Budař pojal večer humorně a s nadsázkou. Píseň, kterou nazpíval k Českým lvům Ať žije český film, ať žije Český lev je více než zábavná a určitě chytlavá. Publikum spolupracovalo a velice se bavilo, zvláště v ten moment, kdy Jan ukázal svoje ňadro. Mimořádné bylo i vystoupení  Petra Čtvrtníčka, který přišel udělit cenu Kinoboxu. Udělal si z diváku dobrý den.

Zdroj: Pavel Cizner

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

V březnu se ukáže, kdo bude opravdovým vítězem. Protektor od Marka Naibrta je jistě žhavým favoritem, jelikož získal už cenu kritiků i diváků. Rozhodování nebude určitě jednoduché, protože Tři sezóny v pekle a Kawasakiho růže jsou rovnocenní soupeři. Nezbývá nám než si počkat, jak to všechno dopadne, tak tedy ať žije český film, ať žije český lev.

Filmoví kritici upozornili na snímek Pouta, který přichází do kin, řekli, že je to žhavý favorit na Českého lva 2010. Přečtěte si záznam online rozhovoru s Radimem Špačkem, režisérem Pout.

Pokud vás spíše zajímají fotografie z nominačního večera, Topzine.cz pro vás nějaké nafotil!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ať žije český film, ať žije Český lev: Známe nominované