Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Asymetrické šaty zaujmou a zalichotí

Redakce

Redakce

26. 8. 2010

Dokáže zázračně zúžit postavu a dodat vám nenucený šmrnc. A kdy jindy, když ne letos, bychom měli využít tuto kouzelnou pomocnici. Dnes k nám zavítá asymetrie, a to především v podobě šatů. Tak se nenapínejte a pojďte dál.

Kolekce Lanvin, Emanuel Ungaro, Jil Sander jaro/léto 2009, Zdroj: stylebackery.com

Lehká asymetrie se jak ve vzorech, tak i ve střizích objevuje na pódiu skoro každou sezónu. I minulý, i tento rok byla ale obzvlášť v oblibě. Původně však pochází ještě z dávné antiky, kdy přes jedno rameno chitónu se přehazovaly himatióny, a tím vytvářely napříč rozdělenou siluetu.

Protože vizuálně dokážou asymetrické šaty postavu výrazně zkorigovat, sluší téměř všem ženám. Při výběru těch správných si musíte dávat pozor hlavně na barevné sladění. Pro osoby s problematickými partiemi je lepší najít tmavší a hlubší odstíny, bez velkých vzorů a aplikací. Také je lepší se vyvarovat náhlým barevným přechodům, hlavně horizontálním směrem.

BCBG Max Azria, Valentino, Lanvin jaro/léto 2010, Zdroj: style.com

Šaty nepravidelného střihu potkáme jak na červeném koberci, tak i běžně na ulici. Můžou být z těžkých hedvábných látek, které vám přidají eleganci, nebo být naopak šibalsky rozevláté, upozorňující na vaši romantickou stránku. Jednoduše řečeno, je jen a jen na vás, jaký styling si vyberete.

Také celebrity si je velmi oblíbily, jak pro zvláštní příležitosti a důležité okamžiky, tak i pro každodenní nošení. Ještě Jane Birkin, módní ikona sedmdesátých let, si u všech svršků ustřihávala velkou límeční část, aby jí vykukovalo jedno rameno. A dnes je, kromě jiných slavných, velkou populizátorkou šatů na jedno rameno Blake Lively.

Marchesa jaro/léto 2010, Zdroj:style.com

Na dveře nám už ale klepe podzim a je načase si začít vybalovat náš teplejší šatník. Sledovat aktuální trendy pro následujících pár měsíců a aspoň jednou za čas si udělat radost v podobě nového přírůstku do svého šatníku. Užívejme si tedy poslední sluneční paprsky a letní šatičky, protože je budeme nuceni odložit na delší dobu.

FOTO: Šaty asymterických tvarů

Šaty asymterických tvarů H&M, Zdroj: H&M.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asymetrické šaty zaujmou a zalichotí