Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Astro Boy na DVD: Objevte legendu!

Jiří Hannich

Jiří Hannich

16. 3. 2010

Astro-BoyAnimovaný film s robotem v hlavní roli? Jasně, to už tady bylo a vždycky v tom měl prsty Pixar (Vall-I, Roboti). V případě Astro Boye se však setkáváte s opravdovou legendou. Tato postavička vznikla již ve čtyřicátých letech minulého století zásluhou Osamu Tezuky, duchovního otce japonské animace. Následně se Astro Boye chopilo studio Imagi z Hong Kongu, vznikl v Asii nebývale populární seriál a také film, jenž právě přichází na DVD.

Zdroj: distributor filmu

Astro Boy Zdroj: distributor filmu

Film

Vědec, pracující pro starostu města Metro City Stonea, přijde o svého milovaného synka Dannyho a rozhodne se, že vytvoří jeho dokonalou kopii. Po dlouholetém bádání spatří světlo světa robot Astro, jenž sice ve všem připomíná svou předlohu, jenomže Danny to zkrátka není. Když se navíc dozví, že byl stvořen jako náhrada za ztraceného syna, opustí svůj domov a vydá se hledat štěstí jinde. Astro však disponuje velkým množstvím energie, kterou bude nucen využít v boji se zákeřným a podobnou silou vybaveným robotem ve Stoneových službách.

Film v sobě snoubí přívětivou atmosféru (sympatické postavy, jasné oddělení dobra a zla) s politickým podtextem (roboti parodující čínské komunisty) a hned několika poselstvími (každý si najde to své). O obrovské popularitě Tezukova Astro Boye v Japonsku a přilehlých oblastech svědčí i to, že se dostal na tamní poštovní známky. V tomto ohledu strčí animáky z dílny Pixaru hravě do kapsy.

Astro Boy Zdroj: distributor filmu

Astro Boy Zdroj: distributor filmu

DVD

Co se týká zvuku, máte dvě možnosti: anglické znění a k tomu české titulky, popřípadě klasický český dabing. Ovšem pustit si tento film v češtině (při vší úctě k našim dabérům) by byl tak trochu hřích, jelikož originální hlasy jednotlivých postav ztvárnila hollywoodská esa jako Freddie Highmore či Kristen Bell a především Nicolas Cage, Charlize Theron, Donald Sutherland nebo Eugene Levy.

Žánr: Animovaný/Akční/Sci-fi

Stopáž: 94 minut

Režie: David Bowers

Hrají: Freddie Highmore, Nicolas Cage, Kristen Bell, Donald Sutherland, Charlize Theron, Eugene Levy aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Astro Boy na DVD: Objevte legendu!