Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Asiaté míří do České republiky. Otevíráme dveře jejich přeplněným peněženkám

Redakce

Redakce

25. 1. 2011

Jsou proslulí svou cestovatelskou náturou. Jsou pravidelnými účastníky masového turismu. Přespávají v 5* hotelech a zálibu si našli v luxusním zboží. Že stále nevíte, o kom je řeč? Korejci, Japonci, Číňané. Počty asijských turistů lámou v loňském roce v České republice rekordy.

FOTO: Dav asijských turistů

Dav asijských turistů, Zdroj: sxc.hu

Příliv zahraničních turistů do České republiky byl zaznamenán i v loňském roce. Zatímco celkový meziroční nárůst zahraničních turistů byl pouhých 5%, cesty asijských turistů rapidně narůstají. Největší boom byl zaznamenán u Korejců, jejichž počet návštěv se zvedl o 34%, těsně za nimi se drží s 32% Číňané a s 21% Japonci.

Zatímco v minulých letech stáli na špičce žebříčku návštěvnosti České republiky přímo za Němci Rusové či Italové, v tomto roce je suverénně válcují Asiaté. Chtějí se zvěčnit na svých fotkách v samotném srdci Evropy, touží si vychutnat historické jádro Prahy a hlavně na to mají dostatek finančních prostředků. Typický asijský turista utratí v ČR přes 2 500 korun na osobu/den, což mnohdy přesahuje průměrnou útratu zahraničního turisty například z USA, Ruska či Německa.

Jak uvedl viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura: „Hlavním důvodem, proč Praha láká asijské turisty, je především unikátní rozlehlé středověké historické centrum, které asijská města nemají.“ V historii byla totiž většina asijských měst vystavěna ze dřeva, aby se předešlo zraněním obyvatel při pádu budov způsobených častými zemětřeseními.

Počet zahraničních turistů v ČR za období leden – září 2010:

1. Němci (1 028 000)

2. turisté z Asie (456 000)

3. Rusové (309 000)

4. Poláci (291 000)

5. Britové (272 000)

6. Italové (257 000)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asiaté míří do České republiky. Otevíráme dveře jejich přeplněným peněženkám