Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Asian Dub Foundation zazní v Ostravě i ve Vroutku u Podbořan

Martin Peška

Martin Peška

17. 3. 2009

Londýnská kapela Asian Dub Foundation se stane letos jedním z hlavních zahraničních hvězd festivalu Rock for Church(ill), ale také po třech letech opět zahraje na Colours of Ostrava.
„Tentokrát to bude návrat na hlavní pódium, jak se na kapelu této velikosti sluší. Fanoušci budou mít dostatek prostoru pro případný tanec na jejich zběsilou hudbu,“ prozradila Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu Colours of Ostrava.

Na své údernosti kapela přidala především i s příchodem nového zpěváka, jehož hlas už je slyšet na desce s názvem Punkara, která byla vydána koncem září minulého roku a kapela ho představila již na koncertu v Praze. Kapela si získala fanoušky především po pěti letech od založení, které se datuje k roku 1993, a to zejména vydáním svého druhého alba, se kterým byla nominávána na Mercury Prize.

„Z Velké Británie přiletí Asian Dub Foundation se svým energickým originálním mixem, v kterém se mísí raggajungle a breakbeat s bhangrou a dubem. Plus k tomu oblíbení německo-francouzští reggae revolucionáři Irie Revoltés,“ dodal za pořadatele Rock for Church(ill) Lukáš Kolíbal.
Jubilejní desátý ročník hudební akce Rock for Church(ill) se uskuteční ve dnech 28. až 29. srpna ve Vroutku u Podbořan. Festival Colours of Ostrava, který bude zahájen avantgardním skladatelem Michaelem Nymanem 9. července potrvá až do 12. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asian Dub Foundation zazní v Ostravě i ve Vroutku u Podbořan