Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Asia se vrací ve své legendární sestavě. Na mušku si vezme Plzeň

Martin Palounek

Martin Palounek

1. 6. 2011

FOTO: AsiaBritská rocková pecka vystoupí v rámci svého Omega World Tour ve středu 8. června v plzeňském KD Šeříkova. Publiku se tak naskytne možnost vidět kapelu ve znovuobnovené hvězdné sestavě, stejné jako v době největšího rozkvětu, v osmdesátých letech.

FOTO: Asia

Asia, Zdroj: Agentura Ozzy&Potkan

Skupina si do Plzně přijede zopakovat svůj úspěšný tuzemský debut z roku 2008, kdy vystoupila v pražském Retro Music Hall na turné k albu Phoenix. Aktuálně přichází s novou deskou, natočenou v průběhu loňského roku, nesoucí název Omega.

Asia prožila své největší období slávy mezi léty 1981-1985. Hvězdná sestava se po třech albech a nebývalém úspěchu rozpadla. V průběhu devadesátých let se kapela snažila zaujmout publikum v novém složení, byla do roku 2005 v činnosti, nicméně její význam oproti osmdesátkám velmi poklesl.

Kupte si vstupenky online za 745 korun

V roce 2006 však opět přišla ke slovu původní sestava a skupina tak zamířila ke hvězdám, kam patří. S veleúspěšným albem Phoenix a následným celosvětovým turné si začala dobývat zpět své jméno rockové špičky.

Legendární každým coulem

Každý z hudebníků je živoucí legendou. Kytarista Steve Howe je bývalým členem Yes, baskytarista a zpěvák John Wetton je znám z kapel zvučných jmen, jako je King Crison, Uriah Heep nebo Roxy Music. Za klávesami stojí Geoff Downes, opět proslavený působením v Yes a mimo jiné i v britských Buggles. Bubeníka Carla Palmera z tria Emmerson, Lake&Palmer snad ani není potřeba představovat.

Kapela slibuje více než dvouhodinový set, kdy kromě představení nové desky nebudou chybět ani všechny nejvýznamnější megahity. Zaručeně se tedy bude na co dívat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asia se vrací ve své legendární sestavě. Na mušku si vezme Plzeň