Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Arteterapie dotváří osobnost. Vpusťte si do života umění a kreativitu

Redakce

Redakce

3. 12. 2011

FOTO: ArteterapieArteterapie využívá umění jako prostředek k poznání sebe a svého okolí. Oprošťuje od stresu a rizik uspěchaného života. Znelíbil se vám konzumní způsob života? Arteterapie navrátí vašemu životu klid.

FOTO: Arteterapie

Arteterapie je vhodná pro všechny věkové skupiny, Zdroj: sxc.hu

Původně k arteterapii inklinovali nemocní lidé. Jejím hlavním cílem bylo určení diagnózy. Dnes se využívá k terapeutickým účelům a za průkopníky se považují umělci a výtvarníci. Prozatím u nás nemá vyhraněný profesní statut.

Arteterapie pustí do vašeho života kreativitu, emoce a svobodu vyjadřování. Za pomoci vyškolených odborníků vás dovede k důvěře v lidi a odežene pryč černé myšlenky. Pomáhá i proti frustraci a pocitu opuštěnosti. Naučí vás naslouchat.

Hlavními zbraněmi terapie uměním je kreslení, malování, ale i divadlo a hudba. Využívá i filmu, tance a sochařství. V roli terapeutů jsou pedagogové, výtvarníci, psychologové i umělci.

Arteterapie neléčí jen umělce

Arteterapie probíhá v příjemném prostředí zajišťujícím pocit bezpečí a svobody. Zájemci pracují v malé skupince lidí. Doba sezení se liší podle výběru instituce.

Obor arteterapie můžete studovat na Jihočeské univerzitě formou tříletého studia. Studium souběžně provází výcvik.

Přijímací zkoušky se skládají z testu všeobecných znalostí. Dobře se připravte na otázky z psychologie, speciální pedagogiky, ale i dějin umění. Druhou část tvoří přijímací pohovor, testový ateliér, řízený ateliér a domácí práce. Bližší informace o studijním oboru najdete na stránkách Jihočeské univerzity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arteterapie dotváří osobnost. Vpusťte si do života umění a kreativitu