Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Art Director Hvězdných válek Brunsfeld: Rád si sám ušpiním ruce

Jan Nohovec

Jan Nohovec

7. 7. 2011

FOTO: Michael BrunsfeldMichael Brunsfeld, který se podílel na tvorbě lokací a animací pro filmy jako Star Wars nebo Minority Report je právě k zastižení na aktuálně probíhajícím Festivalu fantazie v Chotěboři. Jaká byla jeho přednáška a co slibuje očekávaná beseda s českými fanoušky?

FOTO: Michael Brunsfeld

Michael Brunsfeld je vůbec poprvé ve svém životě na evropském kontinentu, Zdroj: archív Festivalu fantazie

„Miluji Adobe Photoshop, ale rád si sám ušpiním ruce. Mám rád práci s papírem,“ prozradil o sobě ve středu na přednášce o své tvorbě Micheal Brunsfeld. Jako Art Director se podílí na prvních stádiích tvorby moderních filmů; vymýšlí hrubé obrysy budov, krajiny a další prvky prostředí, v nichž se většina snímku odehrává.

Místo toho, aby si většinu věcí kreslil, raději je vybuduje v reálu z papíru, protože mu to umožňuje na lokaci nahlížet z jiných perspektiv. Jeho práce slouží především jako podklad pro animátory, kteří z jeho námětů udělají finální sekvenci.

Michael Brunsfeld poskytl pro Fanzine.cz exkluzivní rozhovor před cestou do Evropy

Michael Brunsfeld pracoval osm let ve firmě Industrial Light & Magic, která je známá mimo jiné díky tvorbě lokací pro Hvězdné války George Lucase nebo pro filmy jako Minority Report. Právě tomu se ve své včerejší přednášce na Festivalu fantazie 2011 v Chotěboři na Vysočině věnoval, když popisoval, jak přesně vypadala jeho práce od prvních skic až po přesnější modely.

Speciál k Festivalu fantazie 2011

Na čtvrtek 7. července ovšem plánuje druhou a zároveň dle slov překladatele mnohem zajímavější přednášku spojenou s besedou, kde bude rozebírat svou nejslavnější práci, tvorbu světa Star Wars.

Podívejte se na fotografie z prvních dní Festivalu fantazie 2011

Festival fantazie probíhá už po šestnácté v městečku Chotěboř na Vysočině jako největší tuzemské setkání fanoušků fantasy, sci-fi a hororu. Kromě nich se tu ovšem najde i filmový festival, seriálový program nebo dvě velké herny počítačových, konzolových i deskových her. V těchto dnech jedenáctidenní festival vrcholí, poslední přednáška skončí v neděli odpoledne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Art Director Hvězdných válek Brunsfeld: Rád si sám ušpiním ruce