Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ars Poetica: Literární dílna, kde poezie promlouvá

Redakce

Redakce

1. 8. 2011

Kniha a kávaVýjimečnou příležitost k setkání s osobnostmi umělecké scény nabízí letos již poosmé literárně-výtvarné dílny Ars Poetica. Seznámit se můžete například s tvorbou Vladislava Effenbergera, Antonína Brouska nebo Josefa Suchého.

Kniha a káva

Prožijte léto literárně, Zdroj:sxc.hu

Ars Poetica, která probíhá od soboty do 8. srpna v Ježkově u Zábřezí, nabízí účastníkům příležitost vymanit se z běžného pracovního tempa a věnovat se poezii a výtvarné tvorbě. Lektoři každé ráno posluchače seznámí s osobností jednoho z básníků, odpoledne má pak  každý možnost věnovat se četbě nebo výtvarné činnosti inspirované básníkovým dílem. Večer je určen k setkání s osobnostmi současné kulturní scény. Letošními hosty jsou například Luděk Marks, Vladimír Kokolia, Pavel Herot nebo Vladimír Binar.

Zalíbí se také nečtenářům

Zakladatel a hlavní organizátor dílen Ars Poetica František Burda říká: „Primárně mi šlo o to, vyjít ze skromného, ale zaníceného čtenářského zážitku, dokázat, že i velmi náročná literatura promlouvá a oslovuje i mimo uzavřená intelektuální ghetta. Nezdá se mi, že by problém vztahu k poezii a literatuře obecně byl problémem její nesrozumitelnosti. Spíše se mi zdá, že to my jsme nesrozumitelní sami sobě, náš životní styl, naše priority jsou nesrozumitelné. A přitom stačí málo a vše je jinak.“

Setkávání a poznávání nového je hlavním účelem dílen Ars Poetica, které si zakládají na otevřenosti široké veřejnosti. Vedle horlivých čtenářů, studentů a knihkupců sem přijíždějí často i úplní nečtenáři, kteří touží strávit volný čas jinak. Objevování, poznávání a tvorba namísto prostého konzumování, vybočení ze stereotypu a společné sdílení nabyté zkušenosti, to nabízí Ars Poetica svým účastníkům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ars Poetica: Literární dílna, kde poezie promlouvá