Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Arnošt se svou diskotékou přijde zas do kin, oživí ho Projekt 100

Redakce

Redakce

21. 1. 2015

Velké filmy na velkém plátně. Projekt 100 tenhle rok vzkřísí v kinech filmové klasiky Perný den, Okno do dvora, Vynález zkázy, Klub rváčů  a Kouř.

Projekt100 zahájí novou sezónu Hitchcockovým Oknem do dvora.

Projekt100 oživuje staré filmové klasiky.

Projekt 100 si klade za cíl oživovat kvalitní filmy, které by neměly být zapomenuty. Tenhle rok se díky němu na plátnech objeví ve vylepšené digitalizované verzi pět nezapomenutelných děl české i světové kinematografie.

Kouř

Nejspíš jedna z nejpopulárnějších scén z českých filmů, která byla kdy vytvořena, je DJ Arnoštek v porevolučním muzikále Kouř Tomáše Vorla. Po dvaceti pěti letech nyní má zažít renesanci. Příběh s nadsázkou a ironií zachycující konflikt mladé a staré generace přijde do kin znovu na podzim.

Okno do dvora

Kromě české kultovky z devadesátek se mohou diváci těšit i na Hitchcockův thriller Okno do dvora, kterým Asiociace českých filmových klubů stojící za projektem sezónu zahájí. Co objeví zraněný fotograf při sledování okolního dění ze svého okna do vnitrobloku si mohou diváci připomenout na slavnostní premiéře. Znovuuvedení klasiky Mistra hrůzy se odehraje ve stylu padesátých let 22. ledna 2015 v pražském kině Světozor.

Perný den

Projekt 100 dále znovuoživí jeden film z evropské kinematografie Perný den, který ukazuje obyčejný den nejslavnější hudební skupiny všech dob Beatles. Režisér Richar Lester natočil v roce 1964 neobvyklé dílo, které časopis Time dokonce označil za jeden z nejlepších 100 filmů všech dob. Členové Beatles John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr budou utíkat před fanynkami do kin od 12. března.

Klub rváčů

Další perličkou Projektu 100 je světový populární film Klub rváčů. David Fincher natočil mainstreamový film, kterým zcela naboural pravidla mainstreamu. Otevřel diskuzi nad sociálními otázkammi, ukázal násilí a inteligentní terorismus. Hořká a cynická satira na americkou konzumní společnost se vrátí na jaře 7. května.

Vynález zkázy

Tenhle rok připravuje Projekt 100 také jednu novinku. „Oproti minulému ročníku navíc přibude premiéra klasického dětského filmu.  Vynález zkázy bude mít premiéru na Letní filmové škole v Uherském Hradišti,“ řekla na tiskové konferenci ředitelka Projektu 100 Radana Korená.

Projekt 100 oslaví tenhle rok 20 let. Za svá dvě desetiletí existence přinesl na plátna kin 179 filmů, na které přišlo přes 800 tisíc diváků. První ročník v roce 1995 debutoval v kinech Bezstarostnou jízdou a oscarovým snímkem Obchod na korze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arnošt se svou diskotékou přijde zas do kin, oživí ho Projekt 100