Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Arctic Monkeys oznamují nové album. Dočkáme se ho koncem letošního roku

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

15. 3. 2013

Bubeník britské indie rockové kapely Arctic Monkeys Matt Helders tento týden v britských médiích prozradil, že kapela pracuje na novém albu. Je silně přesvědčen o tom, že se ho dočkáme později v tomto roce.

FOTO: Arctic Monkeys

Arctic Monkeys, Zdroj: arcticmonkeys.com

Sheffieldskou kapelu zřejmě není třeba nijak výrazně představovat. Pro připomenutí, Arctic Monkeys hrají od roku 2002 a jejich diskografie čítá již čtyři studiová alba, přičemž zatím poslední Suck It and See vydali před dvěma lety. Současnými členy jsou zpěvák a kytarista Alex Turner, kytarista Jamie Cook, basista Nick O’Malley a bubeník Matt Helders.

A právě poslední zmiňovaný Helders se rozpovídal o společném nahrávání. Dle jeho slov se kapela po menší pauze dostává zpátky do formy, prozatím nemají nahrané žádné skladby pro nové album a nemají ani stanovené pevné termíny. Bubeník se dále nechal slyšet, že tentokrát se produkce nezúčastní Josh Homme, známý z kapely QOTSA, který se značně podílel na albu Humbug a částečně i na Suck It and See.

Tvrdší a hlasitější

Na otázku, jak bude nové album znít, odpověděl Helders velmi stručně: „2013.“ Vzápětí pak na dotaz, zdali si je definitivně jistý vydáním alba koncem letošního roku, lehce posměšně navázal na předchozí otázku a dodal, že by byli hloupí, kdyby album znějící jako 2013 plánovali vydat až příští rok.

Frontman kapely Alex Turner byl však v rozhovoru sdílnější a naznačil, že kapela chce se svou pátou studiovkou následovat úspěchy loňského singlu R U Mine? Bude se tedy ubírat tvrdším a hlasitějším stylem, právě jako zmiňovaná skladba.

Doposud všechna alba vydaná sheffieldskými rockery se umístila na prvních místech v žebříčku nejlepších desek Spojeného království. Poslední tři sklízela velké úspěchy také ve Spojených státech, kde se umístila mezi nejlepšími dvaceti. Můžeme tedy doufat, že kvalita jejich produkce se ani na nejnovějším počinu nezhorší a posluchači se dočkají dalšího trháku.

V minulých letech jsme tuto čtveřici mohli u nás vidět a hlavně také slyšet například na festivalu Rock For People, pro letošní rok zatím vystoupení v České republice neplánují. Skalní fanoušky však možná utěší alespoň zpráva o tom, že se kapela objeví například v sousedním Polsku či Rakousku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arctic Monkeys oznamují nové album. Dočkáme se ho koncem letošního roku