Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Architekt odpadu postaví v Praze svou Zeměloď

V rámci svého evropského turné navštívil americký architekt Michael Reynolds, alias Architekt odpadu, také naše hlavní město. Na tiskové konferenci, která se konala v pondělí 2. května v budově pražského magistrátu, odpovídal mimo jiné na dotaz, jestli se v Praze objeví některá z jeho kontroverzních staveb.

FOTO: Architekt odpadu

Architekt Michael Reynolds a jedna z jeho trvale udržitelných staveb Foto: distributor filmu Architekt odpadu

Architekt se stal po celém světě známým díky svým stavbám, experimentálním domům, které pojmenoval Zěmělodě. Tyto domy jsou naprosto soběstačné, vytváří vlastní energii a dokonce se v nich dá pěstovat ovoce a zelenina. Ekologickou architekturu si brzy budeme moci prohlédnout i v České republice. Michael Reynolds totiž přijal nabídku hlavního města Prahy, postavit právě v tomto městě ukázkový, trvale udržitelný dům.

Ekologická stopa v zoo

Při příležitosti pondělní tiskové konference to oznámil pražský radní pro kulturu a cestovní ruch, Lukáš Kaucký. „V současné době máme vytipovaných několik lokalit, mimo jiné také prostor kolem zoologické a botanické zahrady,“ informoval média Kaucký.

„Můžeme zde o těchto domech mluvit, můžu vám ukázat fotky, ale nic nebude tak opravdové, jako možnost do toho domu vstoupit a pocítit tak udržitelnost a svobodu na vlastní kůži,“ vyjádřil se k plánované stavbě sám architekt.

FOTO: Zeměloď

Zemělodě jsou energeticky soběstačné a jejich součástí je skleník pro pěstování vlastních plodin. Foto: earthships.com

Dodal, že mu bude velkým potěšením pracovat v České republice. V rámci Evropy byly zatím projekty Michaela Reynoldse uskutečněny ve Francii, Skotsku a Skandinávských zemích.

Pozvánka: V rámci své čtyřdenní návštěvy České republiky navštíví Architekt odpadu ještě Přírodovědeckou fakultu Janáčkovy Univerzity v Českých Budějovicích, kde bude v úterý, 3. května přednášet pro studenty a veřejnost, ve středu 4. května se usktuteční další přednáška pro studenty a veřejnost v Národní technické knihovně v Praze, a ve čtvrtek se v divadle Kampa koná beseda s architektem, kterou povede herec Jaroslav Dušek.

Přímý přenos z této besedy bude dostupný přes idoví domysílání České televi-vyze. Přesný program a více informací na ekofilm.eu.

Čtěte také: „Film o architektovi, který staví domy z plechovek a pneumatik, naplnil pražské kino Světozor“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Architekt odpadu postaví v Praze svou Zeměloď