Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Arakain oznámil jarní turné na rok 2013. Doplní ho koncertním DVD

Redakce

Redakce

16. 12. 2012

Česká metalová kapela Arakain, která se chlubí pěti tituly Zlatá deska, chystá na následující rok nové DVD. Vyjde 8. března 2013 u příležitosti prvního koncertu jarního turné.

FOTO: Arakain

Arakain Zdroj: pořadatel turné

Šňůra s jednoduchým názvem DVD Tour 2013 startuje v Polné u Jihlavy, odkud Arakain tradičně vyráží na všechna svá turné. DVD jakožto symbol třicátého výročí existence kapely bude obsahovat záběry z koncertu v PVA Expo Letňany. Toto vystoupení završilo letošní XXX Best Of Tour.

Zmíněný koncert byl osvěžen účastí několika hostů. Mezi ně se řadila Lucie Bílá, která rovněž Arakain doprovázela po celou dobu jarního tour. Objevil se i bývalý frontman grupy Petr Kolář, kterého v roce 2005 nahradil na pozici zpěváka Jan Toužimský. V roli moderátora celého programu se ukázal hudební kritik Petr Korál.

DVD Tour 2013 bude probíhat od března do konce dubna a návštěvou budou poctěna města jako je Plzeň, Brno či Vimperk. Naplánovány jsou úplně nové či dlouho nehrané skladby, ale i singly, které se do playlistu loňských koncertů nevešly. Mimo jiné se kapela rozhodla prvním 3.000 zájemcům k zakoupené vstupence na libovolný koncert věnovat DVD.

V současné době se členové kapely podle svých slov těší na lednový odpočinek, vstřebávají zážitky z podzimní šňůry a připravují se na následující koncertní nasazení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arakain oznámil jarní turné na rok 2013. Doplní ho koncertním DVD