Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Arakain jako správní rockeři pokřtili novou desku whiskou

Martin Palounek

Martin Palounek

30. 4. 2011

FOTO: Arakain!Fotogalerie!V pražském klubu Retro Music Hall pokřtila ve čtvrtek 28. dubna své nejnovější album česká metalová kapela Arakain. Křest placky Homo Sapiens svěřila skupina do rukou zpěvačky Marty Jandové.

FOTO: Arakain

Křest desky Homo Sapiens, Zdroj: Topzine.cz, foto: Eva Makovská

Na křest si kapela nemohla zvolit lepší místo. Poslední koncert v klubu Retro Music Hall si všichni jistě velmi dobře pamatují. Pro fanoušky i kapelu se před dvěma lety jednalo o dost emotivní zážitek. Zpěvák Honza Toužimský v půlce setu zkolaboval a byl převezen sanitkou do nemocnice. Kapela ale dohrála i bez něj za nesmírné podpory všech účastníků.

Tuto událost připomněl na začátku koncertu sám její hlavní aktér s tím, že doufá, že tentokrát to snad dopadne lépe. A dopadlo. Vystoupení bylo zahájeno singlem z nové desky, nářezovou skladbou Marat. Od té chvíle všechno jelo jak po drátkách. Set byl velmi vyvážený, nové kousky promyšleně zamíchány mezi starší vypalovačky, atmosféra byla nakažlivá.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_04_28_arakain/]

Zhruba v polovině show se přistoupilo k samotnému křtu desky. Do role hlavního aktéra této události vybrala kapela zpěvačku Martu Jandovou. Původně s nimi měla navíc odzpívat píseň Nikdy se nevzdávej, ale kvůli jejím zdravotním problémům z tohoto plánu nakonec sešlo. Protože Arakain jsou tvrdá kapela, bylo potřeba křtít pořádným chlapským pitím. K tomuto účelu perfektně postačila whiskey. Na závěr byla se slovy „ženské taky poslouchají tvrdou muziku“ odpálena ještě láhev šampaňského, které bylo vzápětí předáno davu.

Koncert ovládla skvělá atmosféra

Fanoušci Arakain opět dokázali, že jsou jedni z nejlepších a nejvěrnějších. Tak živý kotel se vidí opravdu málokdy a kontakt s kapelou byl chvílemi takřka rodinný. Frontman Honza nešetřil chválou, děkoval krásně, pěkně a jednou dokonce i na tisíckrát. Asi nejdojemnějším momentem koncertu byla chvíle, kdy fanoušci po skončení písně aplaudovali takovým způsobem, že zpěvákovi došla slova, nakonec pouze zasněně zašeptal „ještě“ a publikum mu odpovědělo další obrovskou vlnou ovací.

Jestliže celou akci shrneme, můžeme s klidem prohlásit, že i přes to, že tentokrát nikoho neodvážela sanitka, se jednalo o nezapomenutelnou show. Tak snad to příště v Retru bude ještě o trošku divočejší.

Playlist

Marat
A zvony zvoní
Ďábelská hra
Forsage
Prázdnej kout
Amadeus
Hlas krve
Homo Sapiens
Už ho vezou
Rám křivejch zrcadel
Nikdy se nevzdávej
Anonym
Vir
Špatný dny
Paganini
Strážnej anděl
Marilyn
Gilotina
Pán bouře
Apage Satanas
Proč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Arakain jako správní rockeři pokřtili novou desku whiskou