Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Apoptygma Berzerk poprvé vystoupí v Čechách a rovnou s novým albem

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

6. 1. 2011

Pocházejí z klidného norského městečka Fredrikstad, ale známí jsou po celém světě. Synthpopová EBM kapela Apoptygma Berzerk vydala loni šesté řadové album a 10. ledna 2011 v pražském Lucerna Music Baru předvede, kam se jejich hudba s novou deskou posunula.

foto: Apoptygma Berzerk

Apoptygma Berzerk, Zdroj: archiv kapely

Na svých dřívějších nahrávkách jako Soli Deo Gloria si Apoptygma Berzerk vyzkoušeli EBM a elektronický pop, pak přišli s kytarovým indie popovým zvukem na albu You And Me Against the World, na nové desce Rocket Science jsou zase rockovější. Apoptygma Berzerk se zkrátka neustále vyvíjejí. Svůj nový styl přijedou předvést 10. ledna 2011 do pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky koupíte za 330 korun on-line zde

„Myslím, že od kapel jako AC/DC nebo The Ramones neočekáváte, že začnou točit synthpop. Chcete, aby zůstaly samy sebou. Potom tu ale máte skupiny jako Depeche Mode, U2 nebo dříve Beatles, u jejichž desek je vždy napínavé, s čím přijdou tentokrát,“ vysvětluje Stephan Groth. Je tedy zřejmé, do které skupiny se Stephan s Apoptygma Berzerk řadí.

Na novou desku Rocket Science si Apoptygma Berzerk přizvali Benjiho Madsena ze skupiny Good Charlotte, nebo Emila Nikolaisena z formace Serena Maneesh, takže se rozhodně nedá mluvit o tom, že by ve svém malém, poklidném městečku Fredrikstad, ležícím zhruba hodinu od Osla, byli jakkoliv izolovaní od světové hudební scény. 10.ledna 2011 v Lucerna Music Baru doplní jejích vystoupení pardubičtí Phosgene Girls.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Apoptygma Berzerk poprvé vystoupí v Čechách a rovnou s novým albem