Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Antonio Berardi umí prodat ženské křivky

Petra Červená

Petra Červená

14. 6. 2011

FOTO: Antonio BerardiJak by se vám líbilo propojit italský temperament s chladným anglickým klidem? Že ta představa nelahodí vašemu oku? Když se střetnou dva protipóly, nemusí z tohoto setkání nutně vzejít paskvil. Skvělým příkladem je britský návrhář Antonio Berardi.

FOTO: Antonio Berardi kolekce jaro/léto 2011

Krajka může pěkně potrápit, nedovolí ukrýt nic, co přebývá, Zdroj: antonioberardi.com

Antonio Berardi se narodil v roce 1968 ve Velké Británii sicilským rodičům. Studoval na prestižní škole Central Saint Martins v Londýně. Profesní zkušenosti nasával ještě při studiích jako asistent Johna Galliana. Na vlastní Antoniovu tvorbu měl zpočátku velký vliv nejen Galliano, ale i jeho matka.

Hledání inspirace

Odraz její osobní filozofie je Antoniovi celoživotní inspirací. Zrcadlí se v ní ženskost, něha, křehkost, ale i nezdolná síla. V každé kolekci je navíc patrný střet britské a sicilské kultury. Nejedná se ale o násilný projev. Z každé země návrhář uzmul podle sebe nejpodstatnější rysy a ty zapracoval do své tvorby.

FOTO: Antonio Berardi kolekce jaro/léto 2011

Pro ty ženy, které nerady sedí v koutě

V letní kolekci se projevila inspirační smršť typická pro Antoniův živelný temperament. Umělecké podněty sbíral na ulicích Londýna, Paříže, New Yorku, Palerma, v galeriích postmoderního umění i v hudbě. Vzešla z toho kolekce, ve které převládá bílá barva, v patách je jí béžová, holubí šeď, stříbrná, meruňková, malinová a všudypřítomná černá.

Odhalte krásu bílé barvy

Léto je rádo rozmarné, pohrává si s naším šatníkem jako kočka s myší. V parných dnech nevíme, co ještě ze sebe svléct, abychom se v následujících dnech zaplněných deštěm a mračny zachumlaly do hebkých svetrů. Ať už se ale nachází léto v jakékoli fázi, stále je podle statistik nejoblíbenějším ročním obdobím. Za povšimnutí stojí, že i letní kolekce návrhářů jsou mnohem zajímavější a pestřejší než ty podzimní.

FOTO: Antonio Berardi kolekce jaro/léto 2011

Sněhově bílá je jako stvořená pro letní horka

Aktuální kolekce Antonia Berardiho není vysloveně oslavou léta, ale při pohledu na některé modely zatoužíte vykračovat si v prosluněných ulicích v bílých minišatech s kolovou sukní nebo v dlouhých šatech s horním dílem nápadně podobným hře na prostříhávanou. Polední pauzu si užijete v bílém kostýmku, ale to vše jen za předpokladu, že slunce nevystřídají mraky a déšť.

Romantici na scénu

Antonio vdechl romantice život svými něžně růžovými a sladce béžovými šaty. Napomohl tomu i zvolený materiál v podobě hedvábí, organzy, šifonu a saténu. Pokud váš zkoumavý pohled vydrží na každém modelu o něco déle než pár sekund, všimnete si, že Berardi umí pracovat s ženskými křivkami. Dokáže zhodnotit a prodat přednosti. Jeho modely vytvářejí dojem dosažené harmonie linie těla se střihovou linií šatů.

Antonio má přirozený cit pro materiál a instinktivně vycítí, jak jej použít, aby vytvořil takový model, který neumlčí řeč těla. Není zastáncem výstřednosti, protože si uvědomuje, že zaujmout s módními výstřelky sice lze, ale ženy tím nic nezískají. Jeho tvorba není oslňující záře, je to jen malá hvězda, která ví, že proto, aby stále jiskřila, nepotřebuje světla reflektorů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antonio Berardi umí prodat ženské křivky