Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Antonio Banderas bude opět točit s režisérem Almodóvarem temný opus

Redakce

Redakce

14. 5. 2010

Španělský režisér Pedro Almodóvar obsadí do hlavní role svého nového filmu holywoodského krasavce Antonia Banderase. Film La Piel que Habito (The Skin I Live In) nebude ale žádným oddechovým cukrlátkem, protože se jedná o příběh plastického chirurga, který se rozhodne pomstít znásilnění a smrt své dcery. Natáčet by se mělo letos v létě na dosud blíže neupřesněných lokalitách Pyrenejského poloostrova.

Antonio Banderas (vpravo) bude opět točit s režisérem Almodóvarem Zdroj: slashfilm.com

„Ten film bude hrůzyplný, ale bez výkřiků a náhlých leknutí“, vyjádřil se Almodóvar.  Několikrát předělávaný scénář je prý tím nejdrsnějším, co dosud napsal a Banderasova postava je doslova brutální. „Je to něco, co jsem ještě nikdy neudělal,“ dodává filmovou kritikou respektovaný tvůrce.

Dvacet let od Spoutej mě!

Oba slavní Španělé naposledy spolupracovali v roce 1990 na snímku Spoutej mě! (Atame!, trailer viz níže). Antonio Banderas zde ztvárnil labilního muže, jenž se nehodlá vzdát své milenky za žádnou cenu. Právě tento film ho vynesl na hvězdnou dráhu, a tak není divu, že La Piel que Habito (přeložitelné jako: Kůže, kterou obývám či v níž žiji) je filmovými fanoušky dychtivě očekávána.

Filmový scénář je adaptací temné novely Tarantule, kterou napsal francouzský spisovatel Thierry Jonquet. Obskurní obrazy a transsexuální tematika obsažená v románu jsou vodou na Almodóvarův mlýn, jelikož režisér je znám pro svou zálibu v lehčích (a sem tam i těžších) bizarnostech.

Banderas neudržel tajemství

Pedro Almodóvar chtěl ještě nějakou dobu udržet informaci o Banderasově angažmá pod pokličkou, ale herec se prořekl na petrohradském filmovém festivalu. „Antonio je netrpělivý,“ poznamenal režisér následně pro španělský deník El País.

Penélope Cruz

Penélope Cruz

Penelope Cruz si nezahraje

Jména dalších herců ještě nejsou známa; ovšem už teď je jisté, že hrát nebude režisérova múza Penélope Cruzová. Pro její hezkou tvář nenašel Almodóvar v tomto temňáckém opusu jednoduše místo. Přislíbil ale její obsazení v dalších filmech, které se chystá natočit. V současnosti má prý čtyři další scénáře v zásuvce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antonio Banderas bude opět točit s režisérem Almodóvarem temný opus