Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Antivalentýnský trend se šíří i v Česku: Přinášíme tipy pro znechucené

Linda Svobodová

Linda Svobodová

13. 2. 2012

Po svátku sv. Valentýna se k nám z Ameriky pomalu dostává i jeho přesný opak. Antivalentýn se staví proti červené barvě, lásce a valentýnským přáním. Poradíme vám, kam vyrazit v antivalentýském duchu.

FOTO: ruze a srdce

Růže a srdce jsou pro vyznavače antivalentýna tabu, Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Důvodů, proč neslavit Valentýna, je mnoho. Nezadaní většinou nemají chuť slavit den lásky. Stejně tak je mnoho zamilovaných párů, které si nemyslí, že jejich láska bude naplněna jen díky valentýnským oslavám. Další skupina lidí prostě nesouhlasí s komerčním trendem kýčovitých oslav plných kytek, přáníček, sladkostí a plyšových medvídků.

V Americe i dalších zemích po celém světě proto v posledních letech čím dál častěji vládne naprosto opačný trend. Dokonce vzniklo antivalentýnské hnutí The Anti-Valentine´s Day Movement. Jejich mottem je: žádná červená barva, žádné sladkosti, žádná láska, žádná přáníčka, žádný Valentýn.

Buď mým Antivalentýnem

Pokud se rozhodnete slavit opak Valentýna, můžete se řídit uvedeným heslem. Populární jsou voodoo panenky, například s podobou bývalých partnerů, na kterých se můžete 14. února pěkně vyřádit. Místo romantického filmu si pusťte raději pořádný hororový krvák. A místo romantické procházky můžete vyrazit třeba do Prčic.

Některé kluby už pořádají i antivalentýnské party. Obvykle se nepodávají žádné sladké a červené koktejly a nehrají se ploužáky. Zamilované páry dokonce mnohdy mívají zakázaný vstup.

Tipy na výlety pro nezadané a Valentýnem znechucené

Pokud chcete v mrazivém počasí vyrazit na výlet v antivalentýnském duchu, hledejte cíl, který nemá nic společného s láskou a zamilovaností. Vyrazit můžete třeba do Landek parku Ostrava s expozicí hornického muzea, prohlédnout si starou i moderní důlní techniku a sami sfárat do bývalého dolu.

Na západě Čech za návštěvu stojí Muzeum opevnění v dělostřelecké tvrzi Hůrka u Králíků. Hůrka je nejlépe dostupnou moderní tvrzí u nás a nabízí i expozici o československých parašutistech za druhé světové války.

FOTO: tábor

Město Tábor je vhodné pro milovníky historie, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

V Plzni se zase můžete vypravit za historií piva a pivovarnictví. Pro návštěvníky jsou přístupné slavné pivovary a také Pivovarské muzeum. V jižních Čechách se také vyplatí navštívit husitské město Tábor, které patří k nejkrásnějším u nás. Za pozornost stojí tamější podzemí, které má tři patra a délku prý až 14 kilometrů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antivalentýnský trend se šíří i v Česku: Přinášíme tipy pro znechucené