Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Anthrax hlásí změnu sestavy. Odchází kytarista Rob Caggiano

Redakce

Redakce

28. 2. 2013

Anthrax - 2011Kytarista Rob Caggiano opouští řady americké thrash metalové kapely Anthrax. Začátkem ledna tuto zprávu ohlásil novinářům a svým fanouškům.

Náhradu za odcházejícího Roba Caggiana zatím Anthrax nemají  Zdroj: LMB promotion

Náhradu za odcházejícího Roba Caggiana zatím Anthrax nemají Zdroj: LMB promotion

Kytarista narozený 7. listopadu 1976 v newyorském Bronxu patřil dlouhou dobu k nejvýraznějším osobnostem kapely. Mimo jeho angažmá v Anthrax ho mnozí znají také jako hudebního producenta, jenž se podepsal třeba i na nahrávkách britských Cradle of Filth.

Sám Caggiano svou odluku potvrzuje a dodává: „Bylo to pro mě opravdu těžké rozhodnutí, ale bohužel to nešlo jinak.“ Vzápětí ještě připomněl, že pro něj samotného se na vztahu ke zbytku kapely nic nemění. „Anthrax pro mě i nadále zůstávají druhou rodinou.“

O náhradě se zatím spekuluje

Kytaristův odchod následně kvitovala i samotná kapela: „Rob byl nedílnou součástí Anthrax po mnoho let a to nejen jako úžasný muzikant, ale i coby skvělý producent a nejvíc ze všeho jako náš blízký přítel.“

Odcházejícího Caggiana dočasně nahradí Jon Donais z americké metalové kapely Shadow Fall, o dlouhodobém nástupci ale jasno není. Spekuluje se sice o návratu Dana Spitze, který v kapele působil v letech 1983 – 1995 a 2005 – 2007, prozatím jde ale o informaci, která nikým nebyla potvrzena.

Naposledy zahráli Anthrax v Česku začátkem prosince loňského roku, kdy vystoupili v pražské Lucerně. Těsně před tím navštívili i Brno, kde hráli v tamním klubu Fléda.

Kapela vznikla v roce 1981 v New Yorku. Od svých počátků se profilovala (na tehdejší dobu) velmi tvrdou hudbou označovanou jako thrash metal. Není divu, že se díky své slávě a oblíbenosti v raných letech dnes řadí mezi legendy svého žánru, jakými jsou skupiny Metallica, Slayer nebo Megadeth.

Od svého zaležení vydali Anthrax na 10 studiových alb. Poslední z nich bylo Worship Music vydané před dvěma roky, nejlépe přijaté a hodnocené zůstává ale třetí studiovka Among The Living z roku 1987.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anthrax hlásí změnu sestavy. Odchází kytarista Rob Caggiano