Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Ansámbl Chrchel vychrchlil svůj druhý výtvor. Pojmenoval ho Chodím kanály

David Mičke

David Mičke

4. 6. 2012

Divadelní spolek Chrchel vytasil svou druhou inscenaci. Ta vypráví o lidech, kteří se za své prohnilé charaktery rozhodli postavit k zodpovědnosti čelem. Nese název Chodím kanály a v závěru měsíce ji můžete zhlédnout na pražské divadelní lodi Tajemství v pražské Výtoni.

Herci na jedné ze zkoušek Zdroj: Barbora Kletečková, DsCH

Občanské sdružení Chrchel po roce přichází s další inscenací. Trefný název Chodím kanály se nesnaží kličkovat a vyjadřuje stěžejní symboliku dramatu. Drama je o relativitě viny a trestu. Jeho postavy samy sebe vyjadřují skrze prohnilé části svých já.

K tématu: Chrchel má svoje kvalitní Herečky

Autorka Tereza Nováková v minulosti představila své první dílo Herečky. Jako režisérka jej převedla na divadelní prkna v Divadle Na zábradlí. Tým herců z Chrchlu od té doby zase o kousek povyrostl a koncem června na pražské divadelní lodi Tajemství v pražské Výtoni předvedou inscenaci hry Chodím kanály.

Chrchel zatím příjemně překvapuje

Nováková komentovala své dílo slovy: „Nechci své postavy přísně soudit, protože ač jsou chamtivé, arogantní, prolhané a zbabělé, tak od obyčejných ubožáků je dělí uvědomění si svých slabostí a gesto, ve kterém simulují pozici trestající autority. Cítí svou vinu, ale zároveň odmítají sebevraždu – chtějí o svůj život bojovat, zasloužit si ho. Proto mají můj obdiv.“

Originální kostýmy doplní inscenaci Chodím kanály

Spolek Chrchel vznikl v roce 2010. Zatím se představil s jedinou inscenací Herečky. Tvůrčí a režisérské otěže v souboru drží Tereza Nováková, která letošním rokem začíná studovat scenáristiku na JAMU.

Chodím kanály

Divadelní loď Tajemství
(mezi Palackého a Železničním mostem, Výtoň – Praha 2)

Autor a režie: Tereza Nováková

Hrají: Adéla Hrdličková, Dominik Migač, Luděk Fuxa, Jan Krejčí, Agáta Kryštůfková, Veronika Schneiderová, Ester Fischerová, Geti Mubeenová, Tomáš Řežábek, Tereza Jasná

Premiéra: sobota 30. června (repríza den nato)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ansámbl Chrchel vychrchlil svůj druhý výtvor. Pojmenoval ho Chodím kanály