Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

ANNO 2009: Rozporuplný galavečer

ANNO-podium-1Včera proběhlo v Hudebním divadle Karlín slavnostní vyhlašování cen ANNO 2009. Zúčastnila se ho spousta slavných osobností, novinářů i fotografů a jedna z našich reportérek byla u toho!

Anno 2009 Zdroj: tv.nova.cz

Anno 2009 Zdroj: tv.nova.cz

Slavnostní, velkolepé a luxusní – tak mělo zřejmě vypadat včerejší slavnostní vyhlašování Ankety ANNO 2009. Všudypřítomné blesky fotoaparátů, lesklé róby, velkolepé občerstvení a hostestky s čelenkami a šaty v barvách TV Nova. Na první pohled dokonalá iluze, že je člověk ve světě úspěšných a úžasných osobností. Na druhý pohled už jsem si nebyla tak jistá.

Hned u vchodu do Hudebního divadla Karlín mě zarazili dva velmi důležití bodyguardi, kteří ovšem nebyli schopní pochopit, že jsem vážně novinářka a chci dovnitř. Cestou do šaten jsem musela čelit nabídkám jednohubek (ve většině případů podivně zelených) a šťouchancům od fotografů, kteří se snažili ulovit záběry celebrit za každou cenu (ovšem silně pochybuji, že fotky známých osobností v kabátech vůbec použijí). Na místo jsem si sedla chvíli předtím, než začal režisér odpočítávat minuty do začátku přenosu. Musím ale uznat, že interiér divadla a kulisy na pódiu měly opravdu něco do sebe, z televizních obrazovek si člověk ani nemá šanci všimnout, že karlínské divadlo je vlastně opravdu pěkné.

Moderátor večera - Leoš Mareš

Moderátor večera - Leoš Mareš

Samotný pořad (nebo chcete-li program) se nesl v duchu 16. narozenin TV Nova v kombinaci s Československou Superstar. Celý večer bylo jedno velké PR představení. Vtipné momenty –  které měl až na pár výjimek na svědomí moderátor Leoš Mareš, který vlastně celý večer zachránil a nakonec z něj udělal docela neškodnou a příjemnou podívanou – střídaly momenty trapné, nebo v lepším případě jen nudné. Zvláštní volba osob (tady ani nejde říct osobností), které předávaly ceny, zvláštní kombinace interpretů písní a podivná děkovná prohlášení se ale ve výsledku dala přežít.

Ovšem rozporuplnosti se nevyvarovaly ani pěvecké výkony jednotlivých účinkujících. Kombinace finalistů Superstar a zavedených zpěváků někdy fungovala skvěle, někdy naprosto ne. Za zmínku stojí snad jedině vystoupení Dary RolinsBenem Christovaem a Marty JandovéMirem Šmajdou. Obě dvojice si sedly jak věkově, tak hudebním stylem (což třeba v případě Heleny VondráčkovéLeonou Šenkovou opravdu nefungovalo).

Karel Gott získal Zvláštní cenu TV NOVA

Karel Gott získal Zvláštní cenu TV NOVA

Po skončení přenosu se všechny opravdové a všechny rádoby celebrity přesunuly spolu s novináři na raut, kde začala ta pravá honička a to pravé představení. Fotoaparáty cvakaly, diktafony nahrávaly a všichni se usmívali (většinou se skleničkou vína v ruce). Teď přišel čas prohlédnout si, jak to vlastně na galavečerech chodí. K mému údivu to vypadalo jako na nějakém zvráceném pohřbu – až na pár výjimek byli všichni v černém (pánové v oblecích, dámy někdy v róbách, někdy v kalhotech a tričku) a všichni se snažili tvářit seriózně. Nejkrásnější byla tradičně moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová, která měla jako jedna z mála dam světlé šaty. Letos se umístila na třetím místě kategorie Žena roku. Jinak jsem ale ve většině případů vůbec netušila, odkud bych fotografované osoby měla znát a proč mají vlastně statut celebrity. Budu se muset ještě hodně učit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ANNO 2009: Rozporuplný galavečer