Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Anna Calvi zahraje v březnu v Praze. Přiveze album plné emocí

Redakce

Redakce

12. 10. 2013

Britská písničkářka Anna Calvi, známá českému publiku z loňského ročníku festivalu Rock for People, se 6. března 2014 vrátí do České republiky. V pražském Lucerna Music Baru představí své druhé album One Breath. Vstupenky jsou k dostání online od 390 korun.

FOTO: Anna Calvi

Anna Calvi. | Zdroj: D Smack U Promotion, Foto: Roger Deckker

„Pojmenovala jsem tu desku One Breath, protože se na ní objevuje pocit, kdy stojíte na hraně,“ rozebírá Calvi nové album. „Zachycuje moment, kdy se musíte otevřít, a zároveň i to, jak je to obtížné. Je to děsivé a vzrušující, zároveň ale i plné naděje, protože to, co se má stát, se dosud nestalo.”

S nahráváním pomáhal následovnici Patti Smith producent John Congleton, který spolupracoval mimo jiné s Amandou Palmer. Calvi si ho vybrala proto, jelikož prý sdílel její nadšení experimentovat a pomohl jí skladby dotáhnout k dokonalosti.

Zpěvaččin eponymní debut přišel jako blesk z čistého nebe, i když ho dávala dohromady řadu let a původně ani netušila, že ho někdo někdy uslyší. Ale pak se stalo. Nadchla kritiku i fanoušky a sama sobě nasadila laťku řádně vysoko.

Zda ji svým aktuálním počinem překoná či nikoliv, se tuzemské publikum může přesvědčit při její jarní návštěvě České republiky. Recenzenti prozatím album hodnotí kladně; spojení křehkosti a éteričnosti s výrazným a osobitým hlasovým projevem podle nich funguje.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anna Calvi zahraje v březnu v Praze. Přiveze album plné emocí