Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Animované filmy ovládnou Třeboň. AniFilm už klepe na dveře

Redakce

Redakce

23. 4. 2010

fantasticky_pan_lisakPrvní ročník Mezinárodního festivalu animovaného filmu AniFilm odstartuje ve středu 28. dubna v jihočeské Třeboni. Návštěvníci budou moci zhlédnout nejnovější české a zahraniční krátkometrážní i celovečerní animované snímky, nebo navštívit bohatou nabídku doporovodných akcí, které pořadatelé připravili.

Fantastický pan Lišák. Zdroj: Anifilm

Fantastický pan Lišák. Zdroj: AniFilm

Mezi hlavní programové sekce bude patřit Česko-slovenská soutěž, v níž se široké veřejnosti představí 30 vybraných tuzemských a slovenských snímků, zahrnující televizní a studentskou tvorbu. Mimo tyto kategorie se filmy utkají i o Cenu za nejlepší film festivalu AniFilm. Kaleidoskop a Kaleidoskop shorts diváky seznámí s průřezem současné světové celovečerní a krátkometrážní tvorby s důrazem na filmy, které získaly významná ocenění, nebo využívají nové metody animace a které nejsou v distribuci běžně dostupné.

Filmové hity loňského roku opět k vidění

Ti z vás, kteří v loňském roce nestihli některý z nejzajímavějších celovečerních animovaných filmů, jako je Číslo 9, Mary a Max, Koralína a svět za tajemnými dveřmi, nebo Vzhůru do oblak, budou mít jedinečnou šanci tyto snímku zhlédnout v sekci Bilance, která představí přehlídku toho nejzajímavějšího, co se v loňském roce na filmové animované scéně urodilo a dostalo do české distribuce.

Nebeští jezdci. Zdroj: AniFilm

Nebeští jezdci. Zdroj: AniFilm

Kromě nově zrekonstruovaného kina Světozor na Masarykově náměstí bude projekce probíhat i v letním kině, které zde bude postaveno, nebo v Zámeckém sále a kulturním domě Roháč.

Mezi další programové sekce bude patřit Fokus, který se zabývá pop-kulturními fenomény současné animované tvorby a Pohled(y), kde režisérka a scénáristka Maria Procházková představí své vlastní filmy. Do historie bude možné nakouknout při sledování snímků z pásma animovaného filmu NDR a v neposlední řadě se diváci budou moci seznámit s dílem jednoho z nejslavnějších studií Aarmand Animations, které mimo jiné předvede i 60 epizod z kultovního seriálu Ovečka Shaun.

Filmovou nabídku pak uzavírá sekce Work in progress, která představí právě vznikající filmy za účasti svých tvůrců (Přežít svůj život, Čtyřlístek, Válka s mloky a jiné).

Doprovodné akce budou probíhat ve výstavním sále Pod věží, Zámecké galerii a prostorách pivovaru Regent

Ovečka Shaun. Zdroj: AniFilm

Ovečka Shaun. Zdroj: AniFilm

Zábava nejen pro milovníky filmu

Pro širokou filmovou nabídkou znavené oči návštěvníků bude připraveno velké množství doprovodných akcí. Za zmínku zejména stojí několik výstav. Filmové rekvizity a loutky Aurela Klimta budete moci obdivovat v prvním patře třeboňského pivovaru Regent. Výstava Evropské Pexeso autorů Marii Procházkové a Michaely Bergmannové bude mít krátkou zastávku na svém evropském putování v Zámecké galerii a ocení ji hlavně děti a jejich rodiče.

Ti odrostlejší si nesmí nechat ujít výstavu českého komiksu pod názvem PhantastyX ve výstavním sále Pod vězí. Hudební složku programu obstará stan na nádvoří pivovaru Regent, kde se vystřídá hned několik DJ. A v neposlední řadě si na své přijdou i milovníci divadla.

Festival potrvá od středy  28. dubna do neděle 2. května. Cena vstupného se pohybuje od 80,-Kč za jednodenní akreditaci po 300,-Kč za pětidenní. Děti do 15let budou mít vstupné zadarmo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Animované filmy ovládnou Třeboň. AniFilm už klepe na dveře